Wybierz region

Wybierz miasto

  Ciasno w raju

  Autor: Robert Radczak

  2001-01-02, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W końcu 2000 roku zatrudnienie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej znalazło około 3,5 tysiąca osób. Do końca 2006 roku liczba ta podwoi się, a największy przyrost miejsc pracy nastąpi w latach 2001/2002.

  W końcu 2000 roku zatrudnienie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej znalazło około 3,5 tysiąca osób. Do końca 2006 roku liczba ta podwoi się, a największy przyrost miejsc pracy nastąpi w latach 2001/2002.

  - W końcu grudnia ubiegłego roku we wszystkich podstrefach mieliśmy 40 inwestycji - mówi Mirosław Greber, prezes WSSE Invest Park. - Do tego kolejnych dwadzieścia firm przed końcem ubiegłego roku nie zdołało załatwić wszelkich formalności, związanych z procesem przyznawania zezwoleń na działalnośc w strefie. Nakłady docelowe w WSSE mają wynieść 752 mln. zł, a zatrudnienie 7300 osób.
  Planowe zwolnienia
  Mieszkańców Kłodzka niepokoją jednak zwolnienia w istniejącej fabryce GE.
  - Firma ta deklarowała zatrudnienie w wysokości 300 osób, a przyjęła prawie 900. Z góry było wiadomo, że w chwili zmiany linii produkcyjnej na nową technologię, część załogi będzie musiała odejść. Zwolniono blisko 100 osób i podnosi się larum, bo ludzie nie przyjmuja faktów do wiadomości- mówi szef WSSE. - Proszę sobie uświadomić, że my nie mamy być panaceum na całe bezrobocie w regionie. Np. w Kłodzku podstrefa miała dać pracę 600 mieszkańcom kotliny, a tymczasem już dziś zatrudnionych jest tam ponad 1500 osób.
  Podstrefa Jelcz
  Coraz głośniej mówi się także o utworzeniu podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Jelczańskich Zakładów Samochodowych w Jelczu-Laskowicach.
  - Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - skomentował pogłoski Mirosław Greber. - Prawdą jest, że interesujemy się Jelczem. Na razie prowadzone są w tej sprawie rozmowy i mogę zdradzić, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie ocenił ten projekt, co jest dla nas wielkim wyróżnieniem.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.