Wybierz region

Wybierz miasto

  Grębocice mają w końcu szefa rady

  Autor: (HAS)

  2001-01-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  (GRĘBOCICE) Cztery razy rada gminy Grębocice podchodziła do wyboru przewodniczącego. W czasie ostatnich obrad pierwsi zgłoszeni kandydaci radni Zbigniew Cirko i Andrzej Czech nie zdobyli wymaganej większości głosów.

  (GRĘBOCICE) Cztery razy rada gminy Grębocice podchodziła do wyboru przewodniczącego. W czasie ostatnich obrad pierwsi zgłoszeni kandydaci radni Zbigniew Cirko i Andrzej Czech nie zdobyli wymaganej większości głosów. Dopiero za drugim podejściem wybrano przewodniczącego. Został nim Andrzej Czech

  Na początku listopada radni odwołali dotychczasowego przewodniczącego Jana Laszczowskiego. Od tamtej pory rada nie miała szefa, chociaż do wyborów przymierzała się dwa razy. Dwukrotny kandydat Marek Pakiet najwyraźniej nie przypadł radnym do gustu. Z dalszego kandydowania postanowił się wycofać. Wybory przesunięto na kolejne obrady. Tym razem o funkcję przewodniczącego ubiegali się zastępca przewodniczącego Andrzej Czech i radny Zbigniew Cirko. Ten ostatni, chociaż odmówił wcześniej kandydowania, tym razem wyraził zgodę. - Nie zmarnujcie mojej oferty, bo jest realna, uczciwa, i od serca - mówił Andrzej Cirko.
  Argumenty kandydata nie przekonały jednak radnych. W tajnym głosowaniu Andrzej Czech zdobył 9 głosów, a radny Zbigniew Cirko - 7. Do wymaganej większości zabrakło jednego głosu. "Szopki ciąg dalszy" - skomentowali wynik głosowania sołtysi. Zaapelowali, by wyborów nie przesuwano na następną sesję. "Chcemy wejść w nowy rok i wiek z nowym przewodniczącym" - uzasadniali. Do wyboru przewodniczącego przystąpiono więc ponownie. Został nim jedyny zgłoszony kandydat na to stanowisko, Andrzej Czech. Zdobył 10 głosów "za", przy siedmiu "przeciw".

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.