Wybierz region

Wybierz miasto

  Pomogli niepełnosprawnemu mieszkańcowi Pławnicy

  Autor: Natalia Wellmann

  2000-12-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  (PŁAWNICA, powiat Kłodzko) 15 tysięcy złotych kosztowała kapitalna modernizacja łazienki w domu sparaliżowanego od 11 lat pana Witolda Kruka z Pławnicy (gmina Bystrzyca Kłodzka).

  (PŁAWNICA, powiat Kłodzko) 15 tysięcy złotych kosztowała kapitalna modernizacja łazienki w domu sparaliżowanego od 11 lat pana Witolda Kruka z Pławnicy (gmina Bystrzyca Kłodzka). Koszt remontu w całości pokryło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku.

  - Z prośbą o remont łazienki zwróciłam się do centrum około półtora miesiąca temu - wspomina żona pana Witolda, która kilkanaście lat temu przeszła bardzo ciężką chorobę, ziarnicę. - Od kiedy mąż jest sparaliżowany po wylewie, potrzebuje odpowiedniego sprzętu, by móc się poruszać po domu. Niestety, nie stać nas było na remont, dlatego przez te lata samemu trzeba było sobie radzić. Bardzo dużo pomagają mi córki: 15-letnia Monika i 13-letnia Natalka.
  Remont łazienki, którą w pełni przystosowano dla potrzeb niepełnosprawnego pana Witolda, trwał dwa tygodnie. Pomieszczenie wyłożono kafelkami, zamontowano kabinę z prysznicem, wannę i umywalkę.
  - Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom centrum - mówi pani Grażyna. - Nigdy dotąd nie dostaliśmy tak wspaniałego prezentu na święta.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.