Wybierz region

Wybierz miasto

  Zagrają dla chorych dzieci

  Autor: Tadeusz Dudź, Jarosław Sulikowski

  2001-01-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  (POWIAT DZIERŻONIÓW) Z każdym rokiem rośnie poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, będziemy świadkami dziewiątego już finału tej imprezy.

  (POWIAT DZIERŻONIÓW) Z każdym rokiem rośnie poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, będziemy świadkami dziewiątego już finału tej imprezy. W tym roku wszystkie pieniądze zebrane przez Orkiestrę przeznaczone zostaną dla ratowania życia najmłodszych.

  W Bielawie tradycyjnym organizatorem Orkiestry są kluby spółdzielni mieszkaniowej. W tym roku wesprze ich zarząd miasta wraz z miejskim ośrodkiem kultury i sztuki. Od rana do południa - dzięki przychylności księży proboszczów parafii - przed dwoma kościołami w Bielawie oraz przed kościołem w Ostroszowicach kwestować będzie, wyposażona w identyfikatory i specjalne skarbonki, młodzież z klubów spółdzielczych. Od godz. 15.00 impreza przeniesie się do rynku, gdzie wystąpi bielawska orkiestra dęta, przeboje z ostatnich lat wykonają spółdzielcze i szkolne zespoły estradowe. Zapowiadają się trzy relacje telewizyjne z tego koncertu, jedna - około godz. 16.30 ogólnopolska (w programie I TVP) i dwie w TV wrocławskiej.
  - W trakcie koncertu w rynku licytowane będzie złote serduszko, którego cena wywoławcza wynosi 3 tys. zł - poinformowała nas kierowniczka klubów SM, Bogusława Derenowska. - Kapituła dzieci i młodzieży WOSP przyzna dwa ordery najbardziej oddanym sponsorom tej akcji. Zebrane pieniądze wpłacimy na konto w Banku Zachodnim a do Wrocławia zawieziemy meldunek o efektach naszej akcji - dodała pani Derenowska.
  W Dzierżoniowie organizacją WOŚP zajmują się: Związek Strzelecki "Strzelec", dzierżoniowski ośrodek kultury, urząd miasta oraz Komenda Hufca ZHP Ziemi Dzierżoniowskiej.
  - Około 350 młodych ludzi w niedzielę od 7 do 20.00 będzie zbierało do specjalnych puszek pieniądze. Wszyscy będą mieli identyfikatory. Będziemy na terenach gmin: Dzierżoniów, Łagiewniki, Niemcza i Pieszyce - poinformował nas hm. Sławomir Waś, komendant hufca ZHP. Pieniądze będą liczone w dzierżoniowskim UM. Około godz. 19.00 zostaną zawiezione do wrocławskiego studia TVP.
  Na dzierżoniowskim rynku będzie trwała część artystyczna. Ratusz wystrojony kwiatami przez Firmę Kwiaciarską "Maria" ma przypominać "rajski ogród". Na scenie od godz. 14.30 zaśpiewają m.in. chóry "Brailleton" i "Tęcza", przeboje "Abby" wykona grupa "Waterloo", wystąpią zespoły szkolne. O 19.30 na scenę ma wyjść czeski zespół "Toćko Lotoć - Gypsy Bohemians" grający muzykę folkową. Między występami zaplanowano wiele licytacji m.in. złotego serduszka, obrazów, widokówek. Momentem kulminacyjnym będzie wysłanie o godz. 20.00 "światełka do nieba".
  - Bardzo prosimy wszystkich o zabranie latarek, świeczek, ogni sztucznych. O tej godzinie, dzięki drugiemu wejściu telewizyjnemu, zobaczy nas cała Polska - apeluje Tomasz Śnieżek, rzecznik prasowy UM w Dzierżoniowie.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.