W Wałbrzychu znany jest kot Bolko, który tępił gryzonie w zamku Książ W Wałbrzychu znany jest kot Bolko, który tępił gryzonie w zamku Książ

W Wałbrzychu znany jest kot Bolko, który tępił gryzonie w zamku Książ. (© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przypominamy o obchodach Światowego Dnia Kota. Sprawcie swoim mruczkom niespodziankę w postaci wędzonej ryby lub nowego kłębka wełny.

Święto kota w Polsce jest obchodzone od ośmiu lat i wbrew swej nazwie nie jest ono światowe, ale najwyżej polsko-włoskie. Przykładowo Brytyjczycy honorują swoich pupili w sierpniu, a Amerykanie w październiku. Miłośnicy rasowych kotów w naszym regionie należą do wrocławskiego Stowarzyszenia Miłośników Kotów - Cat Club Wrocław. Klub ten organizuje wystawy kotów, pokazy oraz doradza hodowcom.
Święto ma na celu uświadomienie, jak ważny w naszym życiu jest kot, a także przypomnieć o bezdomnych dachowcach, które szukają ciepłego miejsca w naszych sercach.

Kto mruczy jak drapiecie go za uszkiem i czeka na Wasz powrót z pracy?Kto tak skutecznie budzi, jeśli nie kot?

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  AnnaSG (gość)

  Kochany Boluś odszedł w 2011 w grudniu. Jakaś fundacja wykastrowała staruszka i założyła obróżkę na szyję. Boluś tego niewytrzymał.

  Marzena (gość)

  Sa wspaniale ,wiem cos o tym mam 4-koty i psa dalmatynczyka ,znalezione oczywiscie na ulicy.Nie wobrazam sobie ich nie kochac i wiem ze one kochaja miloscia bezgeaniczna:):):)

  Więcej na temat: