Piłka nożna: Elana Toruń - Górnik Wałbrzych 2:2 (FILM - skrót meczu)

Artur Szałkowski
Wałbrzyszanie potwierdzili, że są „kilerami” i specjalizują się w dobijaniu swoich rywali strzelając gole w ostatnich minutach meczu. Po pierwszej połowie prowadziła Elana po bramkach Grzegorza Manii w 8 i 12 minucie spotkania. Końcówka Górnika była jednak piorunująca. Najpierw w 89 minucie honorowego gola dla wałbrzyszan strzelił Marcin Morawski. Natomiast w 93 minucie do wyrównania doprowadził Grzegorz Michalak, po kombinacyjnie rozegranym przez wałbrzyszan rzucie rożnym.

Składy: Górnik- Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Kłak. G. Michalak, Morawski, Wepa, Rytko, Duś, Janik, Zinke. Elana - Penkovets, Zaremski, Młodzieniak, Onyekachi, Wróbel, Świderek, Mądrzejewski, Sobolewski, Patora, Mania, Zamiatowski

Piłkarze Górnika w jednolitych białych strojach, zawodnicy Elany w niebieskich z żółtymi rękawami.

1 minuta - rozpoczynają piłkarze Górnika Wałbrzych
2 minuta - Zinke próbował przedrzeć się prawą stroną pod bramkę Elany, ale zatrzymany w polu karnym przez obrońców Elany
5 minuta - gra toczy się głównie w środku boiska, obie drużyny na razie uważnie grają w obronie
8 minuta - 1:0 dla Elany po golu Grzegorza Manii
10 minuta - rzut wolny dla Górnika z około 30 metrów
12 minuta - 2:0 po raz drugi piłkę w bramce wałbrzyszan umieścił Grzegorz Mania
15 minuta - Morawski wrzuca piłkę w pole karne torunian, bramkarz Elany jednak szybszy od Dusia
16 minuta - na stadionie pojawiają się kibice Górnika
17 minuta - rzut rożny dla Górnika
22 minuta - gra toczy się głownie w środku boiska
24 minuta - kolejny rzut rożny dla Górnika, dośrodkowuje Zinke, piłki nie sięga żaden z wałbrzyszan
30 minuta - ponownie rzut rożny dla Górnika
31 minuta - rzut wolny dla Górnika w okolicach pola karnego, bramkarz Elany wybija piłkę na rzut rożny
33 minuta - rzut wolny dla Górnika z około 18 metrów od bramki Elany, Zinke trafia w mur zawodników Torunia, ponowna wrzutka w pole karne również nie przynosi efektu
36 minuta - błąd Kłaka w obronie, na szczęście bez konsekwencji
39 minuta - idealna okazja do zdobycia kontaktowego gola przez wałbrzyszan, Duś nie sięgnął jednak piłki wstrzelonej w pole karne
40 minuta - Jaroszewski wyszedł przed pole karne i wdał się niepotrzebnie w drybling z napastnikiem Elany, na szczęście nie skończyło się utratą trzeciego gola
44 minuta - groźny kontratak Elany, skończyło się na rzucie rożnym
45 minuta - sędzie kończy pierwszą część spotkania, po której Elana Toruń prowadzi z Górnikiem Wałbrzych 2:0

Początek pierwszej połowy należał do Elany, której piłkarze w niespełna kwadrans strzelili Górnikowi dwie bramki po błędach defensywy. Później gra się wyrównała. Wałbrzyszanie bezskutecznie próbowali strzelić kontaktowego gola. Natomiast torunianie ograniczali się do rozbijania ich ataków i nielicznych kontr. Mecz rozgrywany jest w trudnych warunkach. Płyta boiska w Toruniu jest po deszczu śliska i grząska, co utrudnia rozgrywanie szybkich akcji.

46 minuta - drugą część spotkania rozpoczynają od środka boiska piłkarze Elany, zmiana w Górniku za Adama Kłaka na boisku pojawia się Michał Łaski
47 minuta - jeden z zawodników Elany fauluje Morawskiego w środku boiska i przerywa kontratak Górnika
52 minuta - piłkarze Górnika bezskutecznie próbują przedrzeć się pod pole karne Elany ich ataki są jednak systematycznie rozbijane przez torunian
54 minuta - Jaroszewski ratuje wałbrzyszan przed utratą trzeciego gola, sam na sam z bramkarzem Górnika był Onyekachi
55 minuta - zmiana w Elanie za Mądrzejewskiego wchodzi Więckowski
57 minuta - zwłaszcza w bocznych fragmentach boiska są ogromne kałuże, w których zatrzymuje się piłka, to nie ułatwia wałbrzyszanom ataków skrzydłami
59 minuta - Onyekachi miał idealną okazję do podwyższenia wyniku, zwlekał jednak z oddaniem strzału i sprawę wyjaśnili obrońcy Górnika
64 minuta - gospodarze zadowoleni z prowadzenia nie forsują tempa i zaczynają grać na czas
65 minuta - zmiana w zespole Górnika za Rytko na boisku pojawia się Konarski
66 minuta - zmiana również w zespole gospodarzy, w miejsce Onyekachiego wchodzi Ichanacho
70 minuta - piłkarze Górnika zagrzewani głośnym dopingiem swoich fanów coraz śmielej atakują, ale nie wypracowują sytuacji strzeleckich
72 minuta - Ichanacho bliski strzelenia trzeciego gola dla Elany
73 minuta - trzecia zmiana w zespole Górnika za Kornela Dusia na boisku pojawia się Dominik Janik
75 minuta - zmiana również w Elanie za strzelca dwóch bramek Grzegorza Manię na boisko wchodzi Skonieczka
76 minuta - pierwsza żółta kartka w meczu, ukarany nią został Michał Łaski z Górnika za faul na piłkarzu Elany
78 minuta - po dośrodkowaniu Morawskiego z rzutu wolnego, gola strzela Janik, sędzia nie uznaje bramki dopatrując się pozycji spalonej napastnika Górnika
80 minuta - rzut wolny dla Górnika z prawej strony pola karnego Elany, bez efektu
83 minuta - kolejna szansa dla Elany, obrońcy Górnika uprzedzają jednak w polu karnym napastnika Elany
84 minuta - faulowany Konarski, rzut wolny z około 40 metrów wykonuje Morawski, znów bez efektu
85 minuta - zmiana w Elanie za Zaremskiego wchodzi Poczwardowski
87 minuta - w polu karnym Górnika leży jeden z zawodników Elany, faulu nie było, ewidentna gra na czas
89 minuta - wolny dla Górnika z około 20 metrów
89 minuta - GOOOL !!! dla Górnika piłka strzelona przez Morawskiego ociera się o zawodnika Elany i wpada do bramki
90+2 minuta - piłkarze Górnika usilnie dążą do wyrównania
90+3 minuta - rzut rożny dla Górnika
90+3 minuta - GOOOL !!! dla Górnika po strzale Grzegorza Michalaka
90+4 minuta - sędzia kończy mecz. Elana remisuje z Górnikiem 2:2

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0