Górnik PWSZ Wałbrzych - Ruch Zdzieszowice 0:1

PG;Fot. Dariusz Gdesz
W Wałbrzychu piłkarze drugoligowego Górnika PWSZ przegrali 0:1 z Ruchem Zdzieszowice. Zespół gospodarzy, osłabiony brakiem kilku podstawowych graczy (pauzowali za kartki: Morawski, Rytko, Wojtarowicz) radził sobie nieźle w pojedynku z ekipą ze Zdzieszowic, jednak nie piłkarze z Wałbrzycha nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego bramkarza, Fecia. Gola dla gości, gającego im zwycięstwo strzelił w 65. minucie Buchała.

W Wałbrzychu rozpoczął się pojedynek piłkarskiej, drugiej ligi pomiędzy Górnikiem PWSZ, a Ruchem Zdzieszowice. Wałbrzyszanie zaczęli mecz w składzie: Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Kłak, Zawadzki, G. Michalak, Fojna, Wepa, Zinke, Maciejak, Moszyk. Goście wyszli na boisko jedenastką: Feć, Drąg, Jakubczak, Bodzioch, Bella, Bukowice, Kiliński, Kasprzyk, Kapłon, Buchała, Nowosielski.
3 minuta - strzał Buchały z kilku metrów i piłka przechodzi tuż obok bramki Jaroszewskiego
5 min. - G.Michalak strzela obok bramki Ruchu
8 min. - Roman Maciejak ukarany żółtą kartką
18 min - żółta kartka dla Grzegorza Michalaka. Sędzia uznał, że zawodnik chciał wymusić rzut karny
27 min - po strzale zawodnika gości, słupek ratuje Górnika przed utratą bramki
35 min - z 5 metrów strzela Maciejak, ale Feć broni
41 min - Kiliński strzela z wolnego w mur
47 min - Zinke uderza z dystansu - minimalnie niecelnie i po chwili sędzia kończy pierwszą cześć meczu. Górnik PWSZ remisuje w nim w Wałbrzychu z Ruchem Zdzieszowice 0:0
Zaczęła się już druga połowa meczu. Na razie lekką przewagę ma Ruch, a w 46 minucie żółtą kartkę dostał Drąg, zawodnik tego zespołu
57 min- Górnik przejął inicjatywę. Groźnie dośrodkowywali Zinke i Wepa
59 min - żółta kartka Jakubczak (Ruch)
59 min - zmiana w Górniku. Za Fojnę wszedł Duś
61 min- zmiana w Górniku - za Maciejaka wszedł Janik
64 min- zmiana w Ruchu - za Kilińskiego wszedł Giesa
65 minuta - Buchała pokonuje Jaroszewskiego i Ruch prowadzi 1:0
70 min - zmiana w Ruchu - za Buchałę wszedł Rogowski
76 min - Zinke groźnie strzela, ale Feć broni
78 min - zmiana w Ruchu - za Kasprzyka wszedł Juszczak
80 min - zmiana w Ruchu - za Nowosielskiego wszedł Bobiński
81 min - żółtą kartką ukarany Dariusz Michalak
84 min - Feć broni strzał Fojny i Górnik nadal przegrywa 0:1
88 min - Górnik przycisnął. Grzegorz Michalak posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką bramki gości
89 min - zmiana w Górniku - za Janika wszedł Sawicki
Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Wałbrzyszanie mają olbrzymią przewagę, ale nie mogą pokonać bramkarza gości i nadal przegrywają 0:1
93 min - Zinke znakomicie strzela z 15 metrów, ale świetnie dysponowany Feć broni
94 min - Bobiński ukarany żółtą kartką
95 minuta - koniec meczu.Ruch Zdzieszowice wygrał w Wałbrzychu 1:0

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani