Wkrótce Akademia Muzyczna otworzy przy ul. Zelwerowicza nowy budynek, tzw. E, dziś w budowie. W czwartek prof. Krystian Kiełb, rektor Akademii i Paweł Iganock, dyrektor Oddziału Południowego firmy Budimex, podpisali umowę o budowie, na którą Budimex wygrał przetarg.

- Mam nadzieję, że za dwa lata otworzymy budynek dający uczelni szansę na realizację niedostępnych dziś projektów - powiedział prof. Kiełb.

Gmach według projektu Krzysztofa Barysza ma zostać oddany w pierwszej połowie 2013 roku.

Znajdzie się w nim m.in. sala przeznaczona na koncerty i spektakle operowe, sale wykładowe, ćwiczeniowe, studio nagrań, sale studyjne do realizacji muzyki elektroakustycznej, komputerowej, teatralnej.

Obiekt będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych.

- Na muzyce się nie znam, ale wykorzystam wszystkie nasze kompetencje do budowy - obiecał dyr. Paweł Ignacok.

A takie Budimex ma, bo wybudował salę koncertową w Katowicach dla ponad 500 słuchaczy, w Rzeszowie zmodernizował filharmonię.

Jesienią 2009 r. zakończono przebudowę budynku D wrocławskiej Akademii Muzycznej (dziś mieści się w nim Zakład Muzyki Jazzowej).

Koszt całej inwestycji to 51,89 mln z, z czego prawie 34 mln zł dała Unia Europejska.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!