Brave Kids 2014 nabiera tempa. Ponad 70 gości, przedstawiciele władz Wałbrzycha, lokalne media. Pierwsze spotkanie rozpoczynające rekrutację rodzin, które - w ramach programu BRAVE KIDS - przyjmą u siebie dzieci z całego świata, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem! Są już pierwsze zgłoszenia do programu.

- To prawdziwy sukces! Goście spotkania najpierw uważnie słuchali naszych opowieści o projekcie, a następnie pytali i pytali i. pytali. Dzięki temu mogliśmy przedstawić jak najwięcej informacji o goszczeniu dzieci i liderów - mówi Magdalena Sawicka, koordynator Brave Kids w Wałbrzychu i organizator spotkania. Rezultat? Pierwsze rodziny zapisane na liście domów goszczących.

Co czeka osoby, które chcą współtworzyć projekt? - Przede wszystkim nowe doświadczenia i dużo zabawy - mówi Larysa Kowalczyk, goszcząca w ubiegłym roku chłopców z Indii. - Jestem doskonałym przykładem tego, że historia Brave Kids nie kończy się, gdy dzieci wyjadą z Polski - dodaje. Larysa Kowalczyk niedawno pojechała wraz rodziną do Indii, aby odwiedzić chłopców, z którymi połączyła ich silna więź. Podczas spotkania opowiadała o tym, jak dzięki możliwości kontaktu z dziećmi z zupełnie odległej kultury jej dzieci nabrały odwagi i pewności siebie. Nie zabrakło ciekawostek. - Żel do włosów był najważniejszym kosmetykiem Akasha i Divesha. Codzienne pranie bielizny? Nawet nie wiedziałam kiedy to robili! Za to ponad godzinne prysznice, dały się nam we znaki, zwłaszcza, gdy byliśmy już spóźnieni na warsztaty. Jednak był to dla nich taki luksus, że trudno było ich pospieszać. Wspaniale było zostać brave hindi mamą - dodaje Larysa Kowalczyk.

Więcej o projekcie przeczytacie - Brave Kids Wałbrzych

To było pierwsze spotkanie inaugurujące projekt w Wałbrzychu. Planowane są kolejne spotkania. Osoby chętne do goszczenia dzieci w ramach programu Brave Kids przez cały czas mogą zgłaszać swój udział. W tym celu należy skontaktować się z Magdaleną Sawicką, koordynatorem Brave Kids w Wałbrzychu.

Brave Kids 2014 - Koordynator projektu w Wałbrzychu:


Magdalena Sawicka
emu.fundacja@gmail.com
(+ 48) 881 459 551

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

puzonik48

Fantastyczna inicjatywa :):) Mam nadzieję ,że goście będą się znakomicie bawić w naszym mieście :):)