Łukasz Gierus i Jakub Musiał ze swoimi robotami Łukasz Gierus i Jakub Musiał ze swoimi robotami

Łukasz Gierus i Jakub Musiał ze swoimi robotami (© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mali inżynierowie - na takie miano zasłużyły bez wątpienia dzieci uczestniczące w zimowej półkolonii organizowanej przez grupę RoboCAMP. Przygotowała ona na zimowe ferie niezwykle interesujące zajęcia, podczas których roboty ożywają w rękach dzieci.

Na półkolonii dzieci w wieku 6-13 lat poznają tajniki robotyki i programowania przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Przede wszystkim konstruują roboty z klocków Lego Mind Storms NXT. Ich konstrukcje są bardzo nowoczesne, gdyż posiadają nawet czujniki odległości, rozpoznawania kolorów i sterowania.

W trakcie zajęć uczą się również projektować roboty w specjalnym programie komputerowym. Nauka odbywa się w formie zabawy.
- W ten właśnie sposób staramy się dotrzeć do umysłów i serc dzieci, aby zaszczepić w nich pasję do nauki oraz pobudzić wyobraźnię - opowiada Jakub Gajdamowicz, organizator zajęć, menedżer regionu.

Spotkania odbywają się w Centrum Rozwoju i Edukacji Dziecka BMK Kids przy ul. Przyjaźni 66. Półkolonie zimowe zaczęły się wczoraj i będą trwać do piątku. Dzieci spędzają tam codziennie 7 godzin. Na miejsce docierają o godz. 9. Najpierw jedzą śniadanie, a później zaczynają zabawę. Oprócz zajęć z robotami i pracy przy komputerze, wychodzą również na spacery. Na świeżym powietrzu organizowane są dla nich różne gry i zabawy integracyjne. O godz. 13 mają obiad i podwieczorek. Zajęcia kończą się o godz. 16.

Rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech, ponieważ czuwają nad nimi wykwalifikowani pedagodzy: Bartosz Synówka i Iga Sandomierska z grupy RoboCAMP. W zajęciach bierze udział dziesięcioro dzieci. Oprócz tego, że otrzymują porcję solidnej wiedzy, kształtują umiejętności pracy zespołowej.
- Dla dzieci to świetna zabawa połączona z edukacją. Tutaj z łatwością mogą przyswoić wiedzę z informatyki, matematyki czy fizyki. No i stworzenie swojego robota jest dla nich olbrzymią frajdą - zapewnia Jakub Gajdamowicz.

Młodzi konstruktorzy przekonali się, że programowanie jest dziecinnie proste, a nauka może być przyjemnością.
- Zbudowałem własnego robota, teraz mogę się nim pobawić - chwali się Łukasz Gierus, uczestnik półkolonii. Również jego kolega, Kuba Musiał, pokazał nam swoje urządzenie. - Zajęcia są super - mówi z radością w głosie Kuba.

W niedzielę odbędzie się prezentacja prac, mali majsterkowicze będą mogli pokazać swoje roboty rodzicom. Koszt pięciodniowego turnusu to 780 zł. W Centrum Rozwoju i Edukacji Dziecka BMK Kids przy ul. Przyjaźni zajęcia z robotami odbywają się cyklicznie, nie tylko podczas ferii. Grupa RoboCAMP organizuje - oprócz półkolonii - zajęcia semestralne (dodatkowe) we wrocławskich szkołach, a także imprezy urodzinowe z robotami dla dzieci.

Zobacz także:
*Półkolonie we wrocławskich szkołach
*Ferie malucha we wrocławskiej bibliotece
*Ferie na średniowiecznym zamku
*Kosmiczne ferie w MultiCentrum2
*Ferie z Ameryką Łacińską w MultiCentrum
*Ferie w Muzeum Narodowym
*Ferie w Empiku - zimowisko 2011
*Ferie w Centrum Kultury Agora
* Zimowe Ekoferie w Centrum Kultury Wrocław - ZachódCzytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    xyz (gość)

    no fajnie, że poznają, szkoda tylko, że ci, którzy wybierają się na tego typu studia najczęściej nie mieli z tym styczności;P