Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 2:0

Artur Szałkowski; Fot. Dariusz Gdesz
Po bramkach Daniela Zinke w 34 min. i Darka Michalaka w 59 min. wałbrzyszanie pokonali GKS Tychy i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. W 73 min. Marcin Morawski nie wykorzystał rzutu karnego dla Górnika.

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski - Sławomir Orzech, Tomasz Wepa, Marek Wojtarowicz, Dariusz Michalak - Jan Rytko, Marcin Morawski, Grzegorz Michalak, Daniel Zinke - Adrian Moszyk, Marcin Orłowski

GKS Tychy: Piotr Misztal - Adrian Chomiuk, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Mariusz Masternak, Mateusz Wawoczny - Mateusz Kupczak, Piotr Rocki, Krzysztof Bizacki - Mateusz Bukowiec, Łukasz Tumicz

sędzia główny: Marcin Bielawski z Mysłowic

Za około 10 minut początek meczu. Upał zelżał, przed chwilą nad stadion przy ul. Ratuszowej nadciągnęły niewielkie chmury, kropi drobny deszcz. Warunki do gry idealne. Na trybunach na razie około 200 osób. Piłkarze przygotowują się do wejścia na boisko. Tyszanie w biało-czarnych strojach. Górnicy na niebiesko.

1 min. - mecz rozpoczynają piłkarze Górnika Wałbrzych
2 min. - wolny dla gości z około 30 metrów, po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę wybijają wałbrzyszanie
3 min. - z dopingiem ruszają fani Górnika
6 min. - rzut wolny dla Górnika z około 35 metrów od bramki tyszan, bez efektu
8 min. - kolejny wolny dla Górnika, Morawski za płasko dośrodkowuje w pole karne i tyszanie wybijają piłkę
10 min. - po wrzucie z autu przez Grzegorza Michalaka małe zamieszanie w polu karnym tyszan, którzy wybijają piłkę
11 min. - rzut rożny dla Górnika
14 min. - gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska
16 min. - kontra GKS, ale sędzia liniowy wskazał, że Tumicz na spalonym
19 min. - kolejna kontra tyszan, z bramki wychodzi Jaroszewski i chwyta piłkę
21 min. - strzał Daniela Zinke z trudem łapie Misztal
24 min. - żadna z drużyn nie ma na razie pomysłu na sforsowanie obrony rywala, akcje ofensywne kończą się w okolicach środka boiska
26 min. - szybka kontra tyszan, ale dośrodkowanie w pole karne zupełnie nieudane
30 min. - wolny dla Górnika po faulu na Orłowskim z około 40 metrów, dośrodkowanie Moszyka wybijają tyszanie
34 min. - GOOOL!!! dla Górnika Daniel Zinke lobuje bramkarza tyszan
38 min. - wałbrzyszanie uskrzydleni prowadzeniem coraz śmielej atakują
39 min. - kontra tyszan Jaroszewski ratuje wyjściem z bramki
41 min. - Janek Rytko pięknie przedzierał się skrzydłem i został sfaulowany na wysokości pola karnego
44 min. - rzut rożny dla tyszan, bez efektu
45 min. - koniec pierwszej połowy, zaczął padać deszcz

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Górnikiem i GKS była wyrównana z niewielkim wskazaniem na wałbrzyszan, którzy byli bardziej aktywni w ofensywie

46 min. - rozpoczęła się druga część meczu, zmiana w GKS za Mateusza Wawoczyna wszedł Damian Czupryna
48 min. - rzut wolny dla Górnika z narożnika pola karnego, Morawski dośrodkował, obrońca GKS głową na rzut rożny, bez efektu
52 min. - gra w środku boiska
53 min. - nieskuteczne dośrodkowanie tyszan w pole karne Górnika
54 min. - rzut rożny dla tyszan i jeszcze jeden korner, Jaroszewski wybija
55 min. - zmiana w GKS Jakub Bąk za Krzysztofa Bizackiego
59 min. - GOOOL!!! dla Górnika Darek Michalak chwilę przed strzeleniem gola Darek zdobył bramkę dobijając strzał Morawskiego z rzutu wolnego, ale był na spalonym i sędzia gola nie uznał
62 min. - zmiana w Górniku Paweł Matuszak za Grześka Michalaka
65 min. - tyszanie dochodzą do pola karnego, gdzie rozbijane są ich ataki, wałbrzyszanie szukają szans na podwyższenie wyniku w kontratakach
69 min. - rozpadał się deszcz
70 min. - Czupryna strzał zza pola karnego tuż przy słupku, Jaroszewski z trudem broni
72 min. - karny dla Górnika po faulu na Orłowskim
73 min. - Morawski nie wykorzystał karnego, strzał w środek bramki wprost w nogi bramkarza
74 min. - żółta kartka dla Marcina Orłowskiego
75 min. - tyszanie coraz śmielej atakują lewą strona
76 min. - zmiana w GKS Daniel Sobas za Łukasza Tumicza
78 min. - żółta kartka dla Czupryny z GKS
79 min. - zmiana w Górniku Damian Chajewski za Adriana Moszyka
80 min. - żółta kartka dla Bukowca z GKS za dyskusje z sędzią
82 min. - Górnik cofnięty na swoje pole karne, GKS coraz groźniej atakuje
85 min. - znów Jaroszewski szybszy od napastnika tyszan i ratuje sytuację
87 min. - rzut wolny dla GKS i znów ratuje Jaroszewski
88 min. - zmiana w Górniku Dominik Radziemski za Daniela Zinke
89 min. - przestało padać, GKS wciąż atakuje
sędzia doliczył 3 minuty
93 min. - Jaroszewski wybija piłkę zmierzającą pod poprzeczkę
94 min. - KONIEC MECZU GÓRNIK WYGRAŁ Z GKS TYCHY 2:0 I AWANSOWAŁ DO KOLEJNEJ RUNDY PUCHARU POLSKI