18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości zaprasza na nowe kierunki

ELW
Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości istnieje od 1996 roku i do tej pory wypromowała ponad 18 tys. absolwentów. Poznajcie pierwszą i największą niepubliczną uczelnię regionu.

– Każdego roku wzbogacamy naszą ofertę edukacyjną. Drugi rok z rzędu prowadzimy rekrutację na bardzo popularne obecnie 3,5-letnie studia inżynierskie, a w nowym roku akademickim planujemy uruchomić nowe kierunki studiów licencjackich. W przygotowaniu jest bezpieczeństwo wewnętrzne oraz praca socjalna – mówi Renata Szafrańska, główny specjalista ds. marketingu WWSZiP. Wałbrzyska uczelnia na bieżąco reaguje na potrzeby rynku edukacyjnego oraz pracy. Dzięki elastyczności placówka na stałe wpisała się w krajobraz edukacyjny regionu wałbrzyskiego.

WWSZiP powstała w 1996 roku, jest pierwszą oraz największą w mieście niepubliczną szkołą wyższą. Obecnie dysponuje ona dwoma wydziałami: Nauk Społecznych i Zdrowia (ul. Wrocławska 10) oraz Zarządzania i Administracji (ul. 1-go Maja 131). Dotychczas na tych wydziałach wypromowano ponad 18 tysięcy absolwentów studiów I-go stopnia (licencjackich i inżynierskich), II-go stopnia (magisterskich), studiów podyplomowych oraz Uniwersytetu III Wieku. Obecnie na wszystkich rodzajach studiów na uczelni studiuje około 3 tysiące studentów.
Pierwotnie proponowano przede wszystkim studia licencjackie, dziś kształci się tu też przyszłych inżynierów, jak również magistrów na kierunkach: Zarządzanie oraz Pedagogika.

Do flagowego kierunku studiów licencjackich Uczelni – Zarządzania - szybko dodano możliwość zgłębiania tajników Pedagogiki, Administracji, Finansów i Rachunkowości, a także Fizjoterapii. W obrębie każdego z nich proponowane są różne specjalności. Studenci mają też szansę nabywania doświadczenia zawodowego podczas zajęć praktycznych. Przykładowo, studenci Fizjoterapii odbywają praktyki w lokalnych szpitalach, m.in. w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, zakładach medycznych i uzdrowiskach na terenie Szczawna-Zdroju, Jedliny-Zdroju i Kotliny Kłodzkiej.
Uczelnia na dwóch wydziałach zatrudnia dziesiątki pracowników naukowych. Część z nich podczas pracy w Wałbrzychu podniosło swoje kwalifikacje i uzyskało nowe tytuły naukowe. Wśród wykładowców są też specjaliści z zagranicy. Przy Wydziale Nauk Społecznych i Zdrowia ma swoją siedzibę wałbrzyska filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Do dyspozycji studiujących, poza nowoczesnymi salami wykładowymi i dydaktycznymi z zapleczem gastronomicznym oraz bezpłatnymi miejscami parkingowymi, jest też dobrze wyposażona Biblioteka, a także Rektorat, Dziekanaty, Księgarnia Akademicka oraz Centrum Kreowania Kariery. – Pozyskuje ono oferty praktyk, staży, pracy; pośredniczy między studentami a pracodawcami– dodaje Szafrańska.

Szkoła gwarantuje stabilne czesne, a także upusty i bonifikaty rodzinne. Podobnie jak na uczelniach publicznych, studenci dysponujący ograniczonymi środkami finansowymi mogą tutaj liczyć na stypendium socjalne i zapomogi losowe. Uczelnia oferuje również stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych. Wybitnie zdolni studenci i doskonale rokujący sportowcy mogą uzyskać stypendia ministerialne.
Każdego roku proponowane są też nowe promocje i upusty finansowe. Obecnie uczelnia prowadzi nabór bez pobierania opłaty rekrutacyjnej, wprowadziła atrakcyjne rabaty na czesne oraz bezpłatne kursy dla studentów studiów licencjackich i inżynierskich oraz bezpłatne studia podyplomowe na wybranych kierunkach dla studentów studiów magisterskich – warunkiem skorzystania z oferty jest rejestracja on-line na www.wwszip.pl do końca maja.

– Każdego roku organizujemy konferencje naukowe, a także wydajemy własne publikacje. Powstają one na potrzeby dydaktyczne lub prezentują materiały konferencyjne – wyjaśnia Szafrańska. Corocznie uczelnia zaprasza też naukowców na konferencję naukowe organizowane przez JM Rektora, prof. dr hab. Rafała Krupskiego. W marcu w Zamku Książ odbyło się już 15. takie spotkanie. Od dekady w murach uczelni działa też Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uczelnia wychodzi również z propozycjami do lokalnego środowiska. – Zapraszamy na różnorodne spotkania i wykłady. Obecnie trwa cykl bezpłatnych spotkań dla rodziców. W jego ramach odbywają się wykłady i warsztaty prowadzone przez pedagogów, dietetyków, psychologów i innych specjalistów od spraw zdrowia maluchów – wylicza przedstawicielka uczelni.

Oferta edukacyjna obejmuje również studia podyplomowe. W chwili obecnej liczy ona 110 kierunków pedagogicznych, administracyjnych, medycznych i zarządczych. – Niesłabnącą popularnością cieszą się studia pedagogiczne, obecnie oferta zawiera 53 propozycje takich kierunków. Nie brakuje też nowości. Zaliczyć do nich należy m.in.: Rewalidację uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Profilaktykę i terapię uzależnień, Controlling i rachunkowość menedżerską, Profesjonalną obsługę klienta, Zarządzanie księgowością i kadrami- obsługę małych i średnich firm – mówi Agnieszka Humen-Kłyza, opiekun studiów podyplomowych. Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona jest przez cały rok. Już w kwietniu startują kierunki: Logopedia z emisją głosu, Nauczanie przyrody, w maju z kolei: Zamówienia publiczne i Logistyka biznesu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto