Górnik bezkonkurencyjny na własnym boisku

Bartosz Ogrodnik
W meczu Górnika z Formacją Port 2000 nie brakowało walki, ale ostatecznie to wałbrzyszanie byli górą. Bartosz Ogrodnik
W meczu 5. kolejki III ligi Górnik Wałbrzych wygrał z Formacją Port 2000 Mostki 2:0. Wałbrzyszanie u siebie wygrali dotychczas wszystkie mecze, nie tracąc nawet bramki.

W meczu 5. kolejki III ligi Górnik Wałbrzych podejmował na własnym stadionie Formację Port 2000 Mostki. Był to niewygodny rywal, a spotkanie było mocno wyrównane.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu w pierwszej połowie nie oglądali bramek. Górnik nastawiał się na grę z kontrataków, a taka taktyka przyniosła efekt dopiero w 74. minucie spotkania. Wtedy to na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Dominik Radziemski, który dośrodkował wprost na głowę Damiana Migalskiego, a ten z najbliższej odległości strzelił pierwszą bramkę dla Górnika. W doliczonym czasie arbiter główny podyktował rzut karny dla biało-niebieskich, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Orłowski.

Górnik po pięciu meczach ma na swoim koncie 9 punktów, wszystkie po zwycięstwach na własnym stadionie. Podopieczni Roberta Bubnowicza zajmują 4. lokatę w tabeli III ligi. Mecz 6. kolejki przeciwko KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie, który miał być rozegrany w najbliższy weekend, został przełożony na 16 września. Tak więc Górnik kolejny mecz rozegra 12 września, a przeciwnikiem będzie KS Stilon Gorzów Wielkopolski.

Górnik Wałbrzych - Formacja Port 2000 Mostki 2:0 (0:0)