Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górnik na trzecim miejscu

Młodzi koszykarze z Wałbrzycha nie zagrają w finałach Mistrzostw Polski

Młodzi koszykarze Górnika Trans Wałbrzych nie zdołali awansować do finału Mistrzostw Polski kadetów. W rozgrywanym w Wałbrzychu turnieju półfinałowym zajęli trzecie miejsce, za UKS-em 7 Trefl Sopot i zwycięzcą zawodów – Basket Teamem Opalenica. Te dwie drużyny zagrają w finałach. Nie jest to jednak niespodzianka. Ekipy z Sopotu i Opalenicy były zdecydowanymi faworytami wałbrzyskiego turnieju, w którym rywalizowało sześć zespołów. Górnik Trans mógł tylko próbować sprawić niespodziankę. Wałbrzyszanie zaczęli zawody od pokonania 80:70 MKS-u Dąbrowa Górnicza. Do przerwy to jednak goście prowadzili 28:27. Dopiero po zmianie stron Górnik wypracował sobie przewagę. Znacznie łatwiej poszło podopiecznym trenera, Pawła Domoradzkiego w dwóch kolejnych spotkaniach. Wygrali właściwie bez trudu 91:55 ze Stalą Stalowa Wola i 109:60 z MKS-em Gorlice. O losach awansu zadecydowały dopiero ich pojedynki z faworytami. Najpierw zmierzyli się z drużyną z Sopotu i okazało się, że rywal jest zbyt mocny. Wałbrzyszanie ulegli 62:88. Aby znaleźć się w finałach Mistrzostw Polski musieli wysoko pokonać Basket Team Opalenica, drużynę, która wcześniej pokonała w turnieju gładko UKS 7 Trefl, a kilka dni wcześniej zwyciężyła łatwo w rozgrywanym w Wałbrzychu I Memoriale Stanisława Anacko. Górnik Trans nie sprawił niespodzianki i przegrał w zespołem z Opalenicy 62:87.

Górnik Trans Wałbrzych – Basket Team Opalenica 62:87 (19:17, 11:22, 16:26, 16:22)
Górnik Trans: Dargacz 16, Durski 12, Szmidt 12, Kołaczyński 6, Szymanowski 4, Kaczuga 4, Smoleń 2, Jeziorowski 2, Jarosiński 2, Krzymiński 2, Kłyż, Kowalski.