Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górnik pokonał lidera

PG; Fot.Dariusz Gdesz
Młodzi, wałbrzyscy koszykarze wygrali z Siechnicami

Wielką niespodziankę sprawili młodzi koszykarze trzecioligowego JKKS-u Górnika Wałbrzych. Drużyna z praktycznie jednym seniorem w składzie – Adrianem Stochmiałkiem pokonała we własnej hali 84:82 KKS Siechnice, lidera rozgrywek. Pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Praktycznie jednak przez cały czas prowadzili podopieczni trenera, Arkadiusza Chlebdy. JKKS Górnik po dwóch kwartach wygrywał 38:35. Po zmianie stron zdołał utrzymać prowadzenie, pomimo że goście bardzo starali się odrobić minimalną stratę. Duży wkład w zwycięstwo miał młody, zaledwie 16-letni Szymon Jaskólski, który 11 ze swoich 13 punktów zdobył w ostatniej kwarcie. Ojcem sukcesu można jednak śmiało nazwać Adriana Stochmiałka, który w meczu z Siechnicami zaliczył 14 zbiórek, 6 bloków i 26 punktów.

JKKS Górnik: Stochmiałek 26, Murzacz 17, Wieczorek 14, Jaskólski 13, Maryniak 9, Narnicki 5, Mateusz Ciuruś 0