Górnik uderzył w trzeciej kwarcie i było po meczu! ZDJĘCIA

Koszykarze Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali 100:91 FutureNet Śląsk Wrocław. Był to trzeci mecz pierwszej rundy fazy play-off I ligi. W dwóch poprzednich, we Wrocławiu górą był FutureNet Śląsk. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw. Wałbrzyszanie musieli zatem tym razem wygrać, aby przedłużyć szanse na wyeliminowanie ekipy z Wrocławia. Pierwsza kwarta pojedynku zapowiadała, że będzie o to bardzo trudno. Goście pierwszą część spotkania wygrali bowiem 27:21. W drugiej kwarcie Górnik Trans.eu odrobił część strat, ale wrocławianie nadal radzili sobie nieźle, zwłaszcza Krzysztof Jakóbczyk, który w połowie spotkania miał na koncie 14 punktów, trafiając 4 na 5 rzutów za dwa punkty, i dwa wykonane rzuty z dystansu. Jednak Górnik Trans.eu rozkręcał się z minuty na minutę, walczył ambitnie, a do tego miał w swoich szeregach Piotra Niedźwiedzkiego. Środkowy wałbrzyszan miał bardzo dobry dzień. Trafiał nie tylko spod tablicy, zbierał piłkę i rozdawał gościom tzw. czapy. W trzeciej odsłonie Górnik Trans.eu demolował przeciwnika i przed ostatnią odsłoną prowadził 73:60. Kiedy czwarta kwarta zaczęła się od udanych akcji gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 80:60, a później 83:61, stało się jasne, że w tej rywalizacji dojdzie do przynajmniej jeszcze jednego meczu. Obecnie zatem stan rywalizacji to 2:1 w meczach, a kolejny już w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 17 w hali Aqua Zdroju w Wałbrzychu. Jeśli Górnik wygra to decydujący pojedynek w środę, 17 kwietnia ze Wrocławiu.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - FutureNet Śląsk Wrocław 100:91 (21:27, 21:18, 31:15, 27:31)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 23 (11 zbiórek), Durski 16, Ratajczak 15, Wróbel 11, Kruszczyński 10, Glapiński 9, Spała 8, Małecki 8, Krzywdziński 0, Jeziorowski 0, Der 0,