Górnik Wałbrzych pokonał 3:2 Cracovię Kraków - trzy trafienia Orłowskiego

Górnik Wałbrzych pokonał 3:2 Cracovię Kraków. To sensacyjny wynik, nawet biorąc pod uwagę, że towarzyskie spotkanie rozgrywano w zimowej scenerii, na lekko zaśnieżonym boisku. Wszystkie bramki dla wałbrzyszan strzelił Marcin Orłowski.

Górnik Wałbrzych pokonał 3:2 Cracovię Kraków. To sensacyjny wynik, nawet biorąc pod uwagę, że towarzyskie spotkanie rozgrywano w zimowej scenerii, na lekko zaśnieżonym boisku (pracownicy Aqua Zdroju przez wiele godzin je odśnieżali, ale biały puch ciągle dosypywał) i przy padającym, momentami obficie, śniegu.
Przebywająca na obozie treningowym w wałbrzyskim Aqua Zdroju, trzecia drużyna ekstraklasy była zdecydowanym faworytem w pojedynku z liderem tabeli dolnośląsko – lubuskiej grupy III ligi. Krakowianie, zgodnie z planem, objęli prowadzenie w 26. minucie, po golu Erika Jendriška i pierwsza tercja (grano 3X30 minut) zakończyła się wynikiem 1:0 dla Cracovii. Druga część spotkania zaczęła się jednak od trafienia, w 31. minucie, Marcina Orłowskiego. Najlepszy strzelec Górnika w 39. minucie podwyższył wynik na 2:1, a w 44. minucie strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy. Goście w drugiej kwarcie zdołali jeszcze doprowadzić do stanu 3:2, bo w 57. minucie gola zdobył testowany u nich Przemysław Pyrdek. Ostatnia odsłona toczyła się pod dyktando przedstawiciela T-mobile Ekstraklasy ale wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Wałbrzych - Cracovia Kraków 3:2
Bramki: 0:1 Erik Jendrišek (26), 1:1 Marcin Orłowski (31), 2:1 Marcin Orłowski (39), 3:1 Marcin Orłowski (44), 3:2 Przemysław Pyrdek (57)

Górnik: Jaroszewski - Sawicki, Michalak, Tyktor, Rytko, Morawski, Michalak, Krawiec, Oświęcimka, Radziemski, Orłowski oraz: Błaszczyk, Surmaj, Brzeziński, Migalski, Krzymiński, Sobiesierski, Jastrzębski.

Cracovia:

I tercja: Sandomierski - Wójcicki, Sretenović, Wołąkiewicz, Zejdler - Dąbrowski, Budziński - Wdowiak, Kapustka, Jendrišek - Diabang.

II tercja: Sandomierski (46. Stępniowski) - Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński - Cetnarski, Čovilo - Rakels, Adamczyk, Pyrdek - Zjawiński.

III tercja: Stępniowski - Deleu, Jadanowski, Rymaniak, Jaroszyński - Argasiński, Adamczyk - Surma, Kiebzak, Pyrdek - Szewczyk.

Paweł Gołębiowski Zdjęcia: Dariusz Gdesz