Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Budowlanych Lubsko po bramkach Krawca i Orłowskiego

Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Budowlanych Lubsko. Piłkarze z Wałbrzycha zrehabilitowali się zatem za porażkę sprzed kilku dni, kiedy to przegrali u siebie z Polonią-Stalą Świdnica

Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Budowlanych Lubsko. Piłkarze z Wałbrzycha zrehabilitowali się zatem za porażkę sprzed kilku dni, kiedy to przegrali u siebie z Polonią-Stalą Świdnica. Górnicy utrzymali też pozycję lidera dolnośląsko – lubuskiej grupy III ligi. Mecz z Budowlanymi zaczęli od objęcia prowadzenia już w 11. minucie, po celnym strzale z rzutu wolnego Mateusza Krawca. Gospodarze co prawda wyrównali z 31. minucie, ale jeszcze przed przerwą, faulowany w polu karnym rywali, Marcin Orłowski wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania. Od 39. minuty bowiem bramki już nie padły, chociaż wałbrzyszanie mieli kilka niezłych okazji do podwyższenia prowadzenia.
Oby grali skuteczniej w najbliższych pojedynkach, bo w ciągu dwóch tygodni czekają ich teraz cztery, trudne mecze. W środę, 27 kwietnia, zmierzą się u siebie ze Ślęzą Wrocław, 30 kwietnia zagrają na wyjeździe z Miedzią II Legnica, we wtorek, 3 maja czeka wałbrzyszan zaległy, wyjazdowy mecz z Karkonoszami Jelenia Góra, a 7 maja w Wałbrzychu z wiceliderem – KS-em Polkowice.

Budowlani Lubsko – Górnik Wałbrzych 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Mateusz Krawiec (11), 1:1 Kamil Kuźmiński (31), 1:2 Marcin Orłowski (39 k.)
Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Orzech, Tyktor, Surmaj, Radziemski, Krzymiński (46 Sobiesierski), G. Michalak, Krawiec (88 Tytman), Orłowski.