Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Dwie bramki Krawca

Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Decydującą bramkę strzelił w 92. minucie Mateusz Krawiec

Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe 2:1 Bystrzycę Kąty Wrocławskie. Wicelider III ligi z Wałbrzycha długo nie mógł poradzić sobie z gospodarzami zajmującymi przedostatnie miejsce w tabeli. Pojedynek był bardzo zacięty. Górnik co prawda miał przewagę, ale jego zawodnikom z trudem przychodziło stwarzanie sobie sytuacji strzeleckich. Gospodarze natomiast liczyli na udane kontrataki. W 13. minucie udało im się wykończyć jeden z nich i Bystrzyca objęła prowadzenie po golu Patryka Drożyńskiego. Zespół trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego rzucił się do odrabiania straty, ale był nieskuteczny i do przerwy Bystrzyca Kąty Wrocławskie prowadziła 1:0. Wyrównująca bramka mogła paść tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, ale nasz najlepszy strzelec, Marcin Orłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Na szczęście w Górniku jest też od niedawna Mateusz Krawiec. Ten zawodnik w 59. minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego wyrównał na 1:1, a w 92. minucie wykorzystał dośrodkowanie Dominika Radziemskiego i głową posłał piłkę do siatki.

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Górnik Wałbrzych 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Drożyński (13), 1:1 Krawiec (59), 1:2 Krawiec (92)
Górnik: Jarosiński, Orzech, Tyktor, Surmaj, Radziemski, Morawski (90 Krzymiński), Rytko, Sawicki, Krawiec, Migalski, Orłowski.