Insp. Ryszard Błażnik od poniedziałku nie będzie już komendantem miejskim policji w Wałbrzychu. Odchodzi do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie będzie piastował funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji.

Insp. Ryszard Błażnik odchodzi z Wałbrzycha. Będzie piastował funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Wziąłem udział w postępowaniu kwalifikacyjnym i została mi powierzona ta funkcja - mówi nam insp. Ryszard Błażnik.

Kto zastąpi insp. Ryszarda Błażnika?Funkcję komendanta miejskiego policji w Wałbrzychu pełni do piątku, 30 sierpnia. Od poniedziałku pełniącym obowiązki komendanta zostanie pierwszy zastępca Ryszarda Błażnika - Zbigniew Oryl. Czy on zostanie komendantem? To na razie nie jest pewne. Musi być przeprowadzone postępowanie kw3alifikacyjne na to stanowisko.
- Na pewno będę namawiał mojego zastępce, by wziął udział w postępowaniu. Myślę, że świetnie poradziłby sobie na tym stanowisku. Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy wspólnie i zna wszystkie projekty i plany - mówi Ryszard Błażnik. Za jego kadencji policja w Wałbrzychu przeszła reorganizację. Zlikwidowane zostały dwa komisariaty: w dzielnicy Podgórze i Śródmieście. Rozpoczął się również remont komisariatu w dzielnicy Nowe Miasto. Powstał też projekt budowy komisariatu na granicy Piaskowej Góry i Szczawna-Zdroju. Wiosną ma się rozpocząć jego budowa. Komendy: wojewódzka i główna przekazały na inwestycje w sumie 18 mln zł.
- Moja rola już się tu kończy. Wiele udało się zrobić i tego już nic nie przerwie - mówi komendant.

Insp. Ryszard Błażnik odchodzi po 2 latachInsp. Ryszard Błażnik komendantem w Wałbrzychu jest od sierpnia 2011 roku. Ale w Wałbrzychu pracował już wcześniej. W przeszłości piastował tu między innymi funkcję naczelnika sekcji kryminalnej w komendzie miejskiej. Był również komendantem komisariatu I.
Jego poprzednikiem na stanowisku komendanta miejskiego, był insp. Janusz Figiel.

Insp. Ryszard Błażnik był komendantem na Piaskowej GórzeInspektor Ryszard Błażnik jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a ponadto podyplomowe studia kryminalistyki i zarządzania. Przez dziesięć lat dowodził Wydziałem Kryminalnym KMP w Wałbrzychu, a następnie przez trzy lata kierował największym komisariatem w naszym mieście, czyli „jedynką”.
Od 22 grudnia 2008 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Słubicach, a od 1 września 2010r. został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze. W 2011 powrócił do Wałbrzycha i od 20 lipca był szefem wałbrzyskich policjantów.

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

spostrzegawczy (gość)

Rebell Yell, chyba można łatwo rozwiązać zagadkę kto się pod ciebie podszywa. Pamiętasz puzonika48 ? Pewnie się mści po dzień dzisiejszy za swoją nieudolność. Nie może zdzierżyć, że ludzie się z nią nie zgadzali. Pozostaje współczuć, ona naprawdę biedna nie ma życia.

wiaderny (gość)

z ostatniej chwili!!!!!!! UWAGA z nieoficjalnych źródeł wynika,że Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry ogłosili od poniedziałku trzy dni żałoby

Rebel Yell (gość)

Ten Wild to ukradl ci drugie sniadanie, czy tylko matke przelecial, ze tak wiecznie o nim skrobiesz podpisujac sie roznymi nickami?

anna (gość)

Znajdzcie jak straszył jaki to On tutaj zrobi porządek. A teraz idzie drogą MARCA Gorzów opole zero kochanek, emerytura, szerokiej drogi i fajnych dupek

jajacek (gość) (MP)

Wszystkie zmiany maja jak zawsze ujemny wpływ na otoczenie i środowisko którego zmiany dotyczą , tak że to co napisałeś nareszcie to ma dwojakie znaczenie chyba że jesteś Policjantem i masz na ten temat inne zdanie . Tu nie podejmuje dyskusji.