JKKS Górnik wygrał pierwszy mecz w III lidze

PG
Wałbrzyszanie pokonali we Wrocławiu Gimbasket.

Świetnie spisali się w wyjazdowym meczu z Gimbasketem Wrocław, młodzi koszykarze III-ligowego JKKS-u Górnika Wałbrzych. Podopieczni trenera, Arkadiusza Chlebdy wygrali 90:54. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu zgłoszonego przed tym sezonem do ligowych rozgrywek. Wałbrzyszanie prowadzili jednak wyraźnie od początku do końca spotkania. Trener Chlebda dał też pograć wszystkim zawodnikom. Drużyna z Wałbrzycha być może wygrałaby jeszcze wyżej, ale z powodu choroby, tylko w dwóch kwartach wystąpił Hubert Murzacz, podstawowy zawodnik JKKS-u Górnika. Goście zdecydowali się też na ładny gest. W sytuacji kiedy na 6. minut przed końcem meczu gospodarze musieli walczyć w czwórkę (ich pozostali zawodnicy mieli już na koncie po pięć przewinień i musieli opuścić parkiet) trener JKKS-u Górnika wystawił do gry także tylko czterech graczy.

Gimbasket Wrocław – JKKS Górnik Wałbrzych 54:90

JKKS Górnik: Murzacz 21, Maryniak 19, Wieczorek 14, Łozowicki 11, Stochmiałek 10, Jaskólski 6, Narnicki 5, Grabka 2, Filipiak 2, Mucha 0, Wrona 0, Stopiński 0.