Juniorzy Górnika wygrali turniej półfinałowy MP koszykarzy i w maju wystapią w turnieju finałowym

Juniorzy Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Drużyna trenera Pawła Domoradzkiego wygrała bowiem półfinał zorganizowany w Warszawie. Wałbrzyszanie odnieśli w stolicy komplet, trzech zwycięstw.

Juniorzy Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych awansowali do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Drużyna trenera Pawła Domoradzkiego wygrała bowiem półfinał zorganizowany w Warszawie. Wałbrzyszanie już w pierwszym dniu imprezy spisali się rewelacyjnie i pokonali 84:74 (11:31, 23:12, 27:15, 23:16) faworyzowany Trefl Sopot. To olbrzymia niespodzianka, wręcz sensacja. Trefl jest bowiem potęgą w szkoleniu koszykarskiej młodzieży. Sopocianie bronią wicemistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej zdobytego dwa lata temu.
Mecz z Górnikiem w rozgrywanych w Warszawie półfinałach MP U-18, rozpoczęli zresztą od zdecydowanej przewagi i pierwszą kwartę wygrali 31:11. W drugiej początkowo kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, ale w końcówce tej części spotkania ambitnie walczący wałbrzyszanie zaczęli „wymykać im się spod kontroli”. Górnik odrobił część strat i na długą przerwę schodził przegrywając już tylko 34:43. Po zmianie stron boiska podopieczni trenera Domoradzkiego nie zwalniali tempa. W 24. minucie po celnym rzucie Bartłomieja Szmidta doprowadzili do remisu i zaczęła się „wymiana ciosów”. W efekcie na trzy minuty przed końcem spotkania był remis 69:69. Paweł Domoradzki poprosił wtedy o przerwę na żądanie i po niej Górnik „uciekł” rywalom.
W drugim pojedynku turnieju półfinałowego przeciwnikami wałbrzyszan byli gospodarze – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Nie zdołali jednak stawić naszym chłopcom większego oporu i Górnik Trans.eu TWS Mazbud wygrał 90:71 (19:12, 28:20, 17:15, 26:24).
W ostatnim pojedynku turnieju wałbrzyszanie pokonali 71:63 MOSiR Siarkę Jezioro Tarnobrzeg. Teraz Górnik w dniach 6 – 10 maja zagra w turnieju finałowym, w ktorym wystąpią też: Biofarm Basket Junior Poznań, KS Rosa Sport Radom, Polonia Warszawa, WKK Wrocław, Trefl Sopot SA, TS Wisła Kraków oraz WKS Śląsk Wrocław.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - Trefl Sopot 84:74 (11:31, 23:12, 27:15, 23:16)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Durski 27 (7 zb, 7 as), Kołaczyński 14, Szmidt 12, Krzymiński 11, Jeziorowski 10, Grabka 9, Dargacz 1, Kaczuga 0, Sumiński 0.
 Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 90:71 (19:12, 28:20, 17:15, 26:24).

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Krzymiński 26, Szmidt 18, Kołaczyński 17, Durski 13, Smoleń 7, Jeziorowski 5, Dargacz 2, Grabka 2, Kaczuga 0, Sumiński 0.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – MOSiR Siarka Jezioro Tarnobrzeg 71:63
(19:13, 14:14, 17:18, 21:18)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Durski 20, Szmidt 15, Krzymiński 12, Kołaczyński 10, Jeziorowski 9, Grabka 3, Kaczuga 2, Sumiński 0, Dargacz 0.