Karatecy z UKKS „OBI" z Wałbrzycha zdobyli dwa medale we Wrocławiu

Paweł GołębiowskiZaktualizowano

Troje wychowanków Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha wzięło udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wywalczyli tam dwa medale. Ww Wrocławiu w roli sędziego zadebiutował też 16-letni Dominik Obuchowski, wychowanek UKKS „OBI”.

Olimpiada zaczęła się 11 maja pochodem młodych sportowców (potrwa do 19 maja). W turnieju karate udział wzięło prawie 100 zawodników, którzy rywalizowali w zarówno w konkurencji kata jak i kumite. Startująca w dyscyplinie Karate Kyokushin trójka z Wałbrzycha spisała się bardzo dobrze. W kumite złoty medal zdobyła startująca w kategorii kadetki 12-13 lat +50 kg, 12-letnia Julia Obuchowska. Aż do finału wszystkie walki wygrywała przed czasem. W starciu o złoto musiała stoczyć pojedynek ze starszą od rok i większą od siebie zawodniczką z Nowej Rudy. Zwyciężyła po dogrywce.

Brązowym medalistą został natomiast Mateusz Mielnik, startujący w kategorii kadet 12-13 lat -50kg. Walczył bardzo dobrze, jednak po kopnięciu na strefę jodan (głowa) lekarz nie dopuścił go do dalszych walk, i musiał zakończyć turniej na 3 miejscu.
Konrad Goworski w pierwszej swojej walce, trafił na zwycięzcę swojej kategorii, wrocławianina pochodzącego z Ukrainy i musiał uznać jego wyższość.