Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko wygrali pierwszy mecz barażowy różnicą 34. punktów

Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko mogą być już niemal pewni awansu do I ligi. Drużyna z Kłodzka w pierwszym pojedynku barażowym pokonała we własnej hali aż 91:57 (26:11, 20:24, 21:11, 24:11) AZS AGH Alstom Kraków.

Koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko mogą być już niemal pewni awansu do I ligi. Drużyna z Kłodzka w pierwszym pojedynku barażowym pokonała we własnej hali aż 91:57 (26:11, 20:24, 21:11, 24:11) AZS AGH Alstom Kraków. Drużyny rozegrają w barażach tylko dwa pojedynki. Drugi odbędzie się w sobotę, 9 maja w Krakowie. Wydaje się jednak, że Doral Zetkama Nysa, który „zmiażdżył” u siebie ekipę z Grodu Kraka nie powinien tam przegrać. A gdyby nawet uległ rywalom na ich terenie, to trudno wyobrazić sobie, że „zaliczka” 34 punktów nie wystarczy do awansu. W sytuacji gdyby bowiem po dwóch meczach był remis, to o awansie zadecydują tzw. małe punkty. Zatem pojedynek w Kłodzku prawdopodobnie będzie decydującym dla tej batalii. Już po pierwszej kwarcie, wygranej przez gospodarzy 26:11 widać było, że AZS AGH Alstom raczej nie będzie w stanie skutecznie przeciwstawić się podopiecznym trenera Marcina Radomskiego. Co prawda w drugiej części spotkania goście odrobili część strat i zespoły schodziły na długą przerwę przy prowadzeniu Dorala Zetkamy Nysy 46:35, ale po zmianie stron przewaga drużyny z Kłodzka była już olbrzymia.

DORAL ZETKAMA NYSA KŁODZKO - AZS AGH ALSTOM KRAKÓW 91:57 (26:11, 20:24, 21:11, 24:11)

Doral Zetkama Nysa : Lepczyński 26 (6x3), Kowalski 16 (2x3),.Kucia 15 (1x3), Płatek 14, Lipiński 8 (2x3),.Bartkowiak 8, Wojciechowski 2, Weiss 2.

AZS AGH ALSTOM: Zych 17, Krawczyk 12 (2x3), Orlicki 11 (2x3), Dudzik 9 (2x3), Maj 4, Borówka 3, Podworski 1.