Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali 61:84 wyjazdowe spotkanie z Kotwicą 50 Kołobrzeg i zakończyli już sezon II ligi.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali 61:84 wyjazdowe spotkanie z Kotwicą 50 Kołobrzeg i zakończyli już sezon II ligi. Mecz w Kołobrzegu był bowiem trzecim pojedynkiem tych drużyn w ćwierćfinale play-off II ligi. Rywalizuje się w nim do dwóch zwycięstw, a zespoły już wcześniej wygrały po jednym pojedynku. W meczu decydującym o awansie do półfinału play-off wałbrzyszanie po pierwszej kwarcie prowadzili 20:15. Goście nie byli jednak w stanie prowadzić gry w ten sposób. Kotwica przejęła inicjatywę i po drugiej części spotkania to ona wygrywała 44:31. Górnik Trans.eu po długiej przerwie i zmianie stron boiska nie zerwał się do odrabiania strat, przegrał wyraźnie także trzecią kwartę i przed ostatnią odsłoną było już 72:47 dla gospodarzy. Było już właściwie po meczu. W ostatniej kwarcie sporo minut na parkiecie spędzali rezerwowi zawodnicy, a Górnik zmniejszył rozmiary porażki o 2 punkty.

Kotwica 50 Kołobrzeg - Górnik Trans.eu Wałbrzych 84-61 (15-20, 29-11, 28-16, 12-14)

Górnik Trans.eu: Wróbel 13, Bochenkiewicz 12, Obarek 11, Niesobski 9, Glapiński 7, Piros 5, Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Ciuruś 0, Krzymiński 0, Jeziorowski 0