Koszykarze Górnika Trans.eu przegrali we własnej hali (ZDJĘCIA+FILM)

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali we własnej hali 68:72 z Księżakiem Syntexem Łowicz. Wałbrzyszanie po tym spotkaniu mają na koncie 6 zwycięstw i 5 porażek. Zespół z Łowicza odpowiednio: 4 i 7.
Goście pomimo zwycięstwa mają zatem gorszy bilans od podopiecznych trenera Marcina Radomskiego. Wygrali jednak w Wałbrzychu, bo zawodnicy Górnika Trans.eu rozegrali bardzo przeciętny pojedynek. Sporo strat, problemy ze skutecznością w ataku, błędy w obronie, w efekcie Księżak Syntex właściwie cały czas prowadził, a wałbrzyszanie gonili wynik. Tylko raz wyszli na prowadzenie – 24:22, w połowie drugiej kwarty. Kilka razy doprowadzili też do remisu. W ostatniej kwarcie barddzo dobrze spisywał się Hubert Kruszczyński i Górnik Trans.eu był blisko dogonienia rywali, ale zabrakło szczęścia. Kibice mieli sporo pretensji do sędziów, którzy nie mieli chyba najlepszego dnia.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KS Ksieżak Syntex Łowicz 68:72 (10:19, 22:17, 19:18, 17:18)

Górnik Trans.eu: Kruszczyński 20, Niedźwiedzki 18, Der 7, Glapiński 7, Ratajczak 7, Wróbel 6, Durski 3, Spała 0, Krzywdziński 0,

W innych meczach kolejki:

Biofarm Basket Poznań – SKK Siedlce 96:57, Enea Astoria Bydgoszcz – Polfarmex Kutno 88:69, Pogoń Prudnik – FutureNet Śląsk Wrocław 87:80, Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 99:84, sTK Czarni Słupsk – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 80:60, WKK Wrocław – Rawlplug Sokół Łancut 93:90, AZS AGH Kraków – Jamalex Polonia 1912 Leszno 95:75.