Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych, osłabieni brakiem Piotra Niedźwiedzkiego, nie dali rady Czarnym Słupsk.

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Wałbrzych, osłabieni brakiem Piotra Niedźwiedzkiego, nie dali rady Czarnym Słupsk. Wałbrzyszanie przegrali we własnej hali 64:74.
W zespole gospodarzy widoczny był brak Piotra Niedźwiedzkiego, środkowego który został ukarany za niesportowe zachowanie tydzień temu w Prudniku, i musi pauzować dwa mecze.
Kiedy wałbrzyszanie koncentrowali się na walce pod tablicami, koszykarze ze Słupska trafiali z dystansu. Kiedy zawodnicy Górnika Trans.eu próbowali bronić na obwodzie, goście wchodzili na kosz i trafiali. Groźny był w tym zwłaszcza Damian Cechniak.
Czarni w połowie pierwszej kwarty prowadzili już 10:0, wtedy Bartłomiej Ratajczak faulowany przy rzucie z dystansu, zdobył 4. punkty. Po chwili Jakub Der trafił za 3. punkty i było 12:7 dla Czarnych. Górnikowi Trans.eu w pierwszej części spotkania nie udało się jednak odrobić straty i przegrali ją 15:21. Drugą odsłonę, ambitnie walczący gospodarze wygrali i w połowie spotkania był remis 36:36. Kibice w hali Aqua Zdroju mieli już nadzieję, że ich ulubieńcy pójdą za ciosem i być może zwyciężą.
W trzeciej kwarcie przeżyli jednak rozczarowanie. Czarni przez kilka minut wyraźnie dominowali i odjechali Górnikowi Trans.eu. Na ostatnie 10, minut spotkania zespoły wychodziły przy prowadzeniu gości 61:47.
Wałbrzyszanie zdołali tylko trochę zmniejszyć ten dystans.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - STK Czarni Słupsk 64:74 (15:21, 21:15, 11:25, 17:13)

Górnik Trans.eu: Ratajczak 18, Kruszczyński 11, Krzywdziński 9, Durski 8, Wróbel 7, Der 4, Spała 4, Glapiński 3, Małecki 0.