Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali 96:73 zespół KKS Energa Drogbruk Kalisz.

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w trzecim meczu w sezonie pokonali 96:73 zespół KKS Energa Drogbruk Kalisz.
 Dariusz Gdesz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w trzecim meczu w sezonie odnieśli trzecie zwycięstwo i są liderem swojej grupy II ligi. Wałbrzyszanie demolują rywali w każdym spotkaniu. Wszystkie pojedynki wygrali bowiem różnicą ponad 20 punktów. Tym razem ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy pokonała 96:73 zespół KKS Energa Drogbruk Kalisz. Po pierwszej kwarcie tego spotkania zespoły remisowały 23:23 i wydawało się, że być może w trzecim meczu w sezonie Górnik Trans.eu będzie musiał ciężko walczyć o zwycięstwo aż do końcowej syreny. Tak się jednak nie stało. Wałbrzyszanie już w drugiej kwarcie wyrobili sobie wyraźną przewagę, bo wygrali ją 26:13 i na długą przerwę schodzili prowadząc 49:36. Co prawda trzecią odsłonę wygrali goście i zrobiło się już tylko 69:60 dla Górnika Trans.eu, ale w ostatniej części spotkania koszykarze z Wałbrzycha pokazali, że potrafią zmobilizować się i jeśli potrzeba „dobić” rywala.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KKS Energa Drogbruk Kalisz 96:73 (23:23, 26:13, 20:24, 27:13)
Górnik Trans.eu: Wróbel 22, Niedźwiedzki 18, Piros 16, Ratajczak 12, Niesobski 11, Kozak 9, Glapiński 6, Durski 2, Bochenkiewicz 0.