Koszykarze Górnika Trens.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali u siebie AZS AWF Katowice

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali u siebie 86:75 AZS AWF Katowice. To zwycięstwo przedłuża nadzieje ekipy trenera Arkadiusza Chlebdy na udział w barażach o I ligę.

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali u siebie 86:75 AZS AWF Katowice. To zwycięstwo przedłuża nadzieje ekipy trenera Arkadiusza Chlebdy na udział w barażach o I ligę. Wałbrzyszanie muszą jednak wyprzedzić w tabeli, zajmujący obecnie drugie miejsce Doral Zetkamę Nysę Kłodzko. W barażowym dwumeczu zmierzą się bowiem wiceliderzy grup E i F. W „naszej”, czyli F pierwsze miejsce i bezpośredni awans zapewnił sobie wcześniej AZS AWF Katowice. Teraz starcia z tym zespołem mogą okazać się decydujące o losie kandydatów do baraży. Górnik Trens.eu TWS Mazud wygrał z ekipą z Górnego Śląska różnicą 11 punktów. Na zwycięstwo musiał jednak solidnie zapracować. Po pierwszej kwarcie było 23:20 dla wałbrzyszan. W drugiej części spotkania goście jednak odrobili stratę, a nawet wyszli na prowadzenie. Duża w tym zasługa Mariusza Piotrkowskiego, który po pierwszej połowie spotkania miał na koncie 21 punktów. W efekcie po dwóch kwartach AZS AWF prowadził 45:38. W trzeciej odsłonie ambitnie walczący gospodarze „dogonili” rywali i na ostatnią kwartę zespoły wychodziły przy prowadzeniu katowiczan zaledwie 61:60. Ostatnia część spotkania należała już do ekipy trenera Chlebdy, Górnik wygrał ją 26:14. Teraz, żeby zagrać w barażach wałbrzyszanie muszą w piątek 24 kwietnia pokonać na wyjeździe Polonię Bytom, a dzień później Doral Zetkama Nysa powinien przegrać u siebie z AZS-em AWF-em Katowice. W Wałbrzychu uważają, że to warunki trudne, ale możliwe do spełnienia.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – AZS AWF Katowice 86:75 (23:20, 15:25, 22:16, 26:14)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Niesobski 24, Niedźwiedzki 21, Glapiński 18, Iwański 8, Krzymiński 7, Ratajczak 6, Suchodolski 2, Adranowicz 0, Durski 0, Kołaczyński 0.