Koszykarze MKS-u Prometu Szczawno-Zdrój przegrali 68:81 w Oleśnicy swój pierwszy, ligowy pojedynek

Dariusz Gdesz
Koszykarze MKS-u Prometu Szczawno-Zdrój przegrali na wyjeździe 68:81 z KK Oleśnica. Był to pierwszy mecz w III lidze drużyny z uzdrowiska, która powstała przed kilkoma miesiącami

Koszykarze MKS-u Prometu Szczawno-Zdrój przegrali na wyjeździe 68:81 z KK Oleśnica. Był to pierwszy mecz w III lidze drużyny z uzdrowiska, która powstała przed kilkoma miesiącami. Niestety historyczna inauguracja rozgrywek nie udała się MKS-owi najlepiej. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Borzemskiego po pierwszej kwarcie przegrywała 22:28, a w kolejnej odsłonie odrobiła jeden punkt i na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 40:35. Taka strata była jeszcze do odrobienia, ale w trzeciej odsłonie ekipa z Oleśnicy odjechała naszym koszykarzom i na ostatnie 10 minut drużyny wychodziły przy wyniku 61:48 dla gospodarzy. MKS-owi Prometowi dystansu nie udało się już zmniejszyć.
Następny mecz drużyna ze Szczawna rozegra u siebie z KKS-em Siechnice, w niedzielę, 90 października o godz. 15.45.

KK Oleśnica – MKS Promet Szczawno-Zdrój 81:68 (28:22, 12:13, 21:13, 20:20)

MKS Promet: Józefowicz 17, Grabka 16, Myślak 12, Ciuruś 11, Adranowicz 6, Iwański 3, Karwik 2, Pawlikowski 1, Kaczor 0, Knach 0, Sulikowski 0.