Koszykówka: Doral pokonał akademików z Częstochowy

Drużyna z Kłodzka zrehabilitowała sie za ostatnie porażki.

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko wygrali u siebie 81:70 z AZS-em Politechniką Częstochowa. Zespół trenera Tomasza Włodowskiego do pojedynku z gośćmi, którzy pokonali ostatnio Śląsk Wrocław i AZS Poznań przystąpił niezwykle skoncentrowany. Doral chciał zrehabilitować się za ostatnie porażki z ekipami z Poznania i Pleszewa. W efekcie w ósmej minucie meczu gospodarze prowadzili 20:4, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:12. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 43:31. W kolejnych odsłonach akademicy starali się odrobić stratę, ale dobrze dysponowani gospodarze nie pozwolili im na to.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - AZS Politechnika Czestochowa 81:70 (20:12, 23:19, 22:24, 16:16)
Doral Zetkama Nysa: Lepczyński 24 (4), Grygiel 13 (1), Płatek 13, Lipiński 11, Weiss 8, Kowalski 4, Ulrich 4, Radwański 2, Kos 2, Obrzut 0, Kurowski 0, Walasek 0. AZS: Bluma 22 (1), Sośniak 9 (1), Pałac 8, Pławucki 8, Kotyza 8, Saran 6 (1), Sztajner 4, Karkosza 3 (1), Rynkiewicz 2, Szlichta 0