Marceli Bogusławski ze Sławna mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim

Andrzej Wdowski
Marceli Bogusławski mistrzem Polski!
Marceli Bogusławski, zawodnik Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno został mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim. Wyścig wygrał w wielkim stylu, pokonując 32 rywali z całej Polski.

Miejscem zmagań młodych kolarzy górskich był Siepraw.

W wyścigu wystartowało 37 zawodników, a ukończyło go 32.

Trasę liczącą prawie 12 km Marceli Bogusławski pokonał w 47 min. i 12 sek. Drugiego na mecie Łukasza Winiarskiego z KKW Jama Wałbrzych wyprzedził o 47 sekund! Trzecie miejsce wywalczył Jakub Zamroźniak z MTB Silesia Rybnik, uzyskując 48,22 sek.

W wyścigu startował kolega klubowy Marcelego - Kamil Wróbel. Sklasyfikowany został na 32. pozycji, tracąc do zwycięzcy jedno okrążenie.

W klasyfikacji klubowej LKK LUKS Sławno zajął piąte miejsce. Identyczną lokatę zajęło Łódzkie w klasyfikacji województw.