Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stefanos Ewangielu, przewodniczący Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji od poniedziałku jest na zwolnieniu chorobowym. Na czas jego nieobecności pełnomocnikiem został Marek Mielniczuk, pracownik WZWiK.

Marek Mielniczuk zanim trafił do WZWiK, pracował w przedsiębiorstwie wielobranżowym Corso na stanowisku kierownika budowy. Od 1998 r. zatrudniony jest w WZWiK jako specjalista ds. kontroli wewnętrznej, od 1999 r. specjalista ds. inwestycji. Od 2000 r. zajmował stanowisko Kierownika Działu Inwestycji, Rozwoju i Zamówień Publicznych.

Został pełnomocnikiem na czas nieobecności Stefanosa Ewangielu. ten jak się dowiedzieliśmy, jest na zwolnieniu chorobowym. Od piątku jest podejrzanym w sprawie o korupcję wyborczą podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Prokuratura zarzuca mu, że kierował kupowaniem głosów przez pięciu mieszkańców Wałbrzycha. Miał z nim współpracować m.in. Mirosław P., pracownik WPWiK. On również usłyszał w piątek zarzuty. Jak przyznają śledczy, sprawa może potrwać dłużej, niż do 10 marca, tak jak wcześniej zakładano. Obaj podejrzani ujawnili nowe wątki, które teraz muszą być sprawdzone. Do winy się nie przyznają.

W najbliższych dniach będą przesłuchane kolejne osoby, m.in. mąż Moniki Wybraniec, radnej powiatowej z PO. Jeden z podejrzanych zeznał w prokuraturze, że przekazał mu pieniądze na kupowanie głosów, m.in. na radną Wybraniec, ale również Piotra Kruczkowskiego. Prezydent Wałbrzycha może również spodziewać się przesłuchania w prokuraturze. Na razie, w wątku badanym przez prokuraturę w Wałbrzychu ma status pokrzywdzonego. Chodzi o śledztwo w sprawie odwołania zeznań przez trzech mieszkańców Wałbrzycha. Najpierw zgłosili się do prokuratury i zeznali, że kupowali głosy, by po kilku dniach stwierdzić, że byli do tego zmuszani. Wśród nich jest m.in. Sylwia T. Mimo odwołania zeznań dostała zarzut w związku z korupcją wyborczą. Jednak kobieta, jakby zapadła się pod ziemię. NIe odpowiada na wezwania prokuratury. I jak sprawdziliśmy, nie przebywa pod swoim adresem zameldowania.

Czytaj także

  Komentarze (11)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Grażyna (gość)

  Dlaczego nie można znaleźć pana Marka Mielniczuka na liście członków Polskiej Izby Inżynierów ?
  Może ktoś znalazł ? jak można zostać biegłym sądowym jeżeli nie jest się wpisanym na listę Polskiej Izby Inżynierów ?
  Piotr Kruczkowski nawet nie dbał o pozory bo jak dyktator podano tylko jedna propozycję na przewodniczącego i to zięcia swojego zastępcy Zygmunta Nowaczyka.
  A obok Kruczkowskiego była pani Renata Wierzbicka która jest przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
  jak ja pani będąc członkiem Zgromadzenia Wspólników WZWiK może sama siebie sprawdzać zgodnie ze statutem Gminy Wałbrzych ?
  WZWiK jest jednostką organizacyjna Gminy Wałbrzych.

  A autorką Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha o rozszerzenie liczby członków 0 6 osób w WZWiK na podstawie której między innymi weszła Renata Wierzbicka do Zgromadzenia Wspólników WZWiK jest Agnieszka Kołacz- Leszczyńska która jest zatrudniona na umowę o pracę razem ze Zdzisławem Dobrowolskim w WZWiK .

  Grupa wałbrzyszan złożyła do Wojewody Dolnośląskiego wniosek o Uchylenie Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha na podstawie której Stefania Pawełek , Renata Wierzbicka , Piotr Kwiatkowski, Ilona Socha , Krystyna Olanin weszli do Zgromadzenia WZWiK > Wojewoda nie wydał jeszcze do tej pory Decyzji zgodnie z prawem .

  po (gość)

  a ja nie rozumiem ???? jak ktoś jest oskarżony o przestępstwo, to zamiast kryminał jeszcze dostaje odszkodowanie 80 000 ?????????? to może jeszcze do prokuratury trzeba podać kogoś, kto takie umowy podpisuje.

  benk (gość)

  rozwiązana z powodów korupcyjnych i prawdopodobnie prokuratura nadała mu status pokrzywdzonego, co wynika z treści artykułu, ale nie z kpk!!
  Czyżby prokuratura zatrudniła jakiegoś nieznanego dotychczas Nadniedorzecznika Prasowego?
  A jeśli się okaże, że on też będzie miał zarzuty, to prokuratura go przeprosi, czy tylko ugodowo wypłaci odszkodowanie??

  ao (gość)

  a jakim prawem on jest na zwolnieniu? na głowe? zarzuty prokuratury to nie choroba!!! a moze trzeba wziąć się za lekarzy w tym mieście, ciekawe, do której należy SE - tez sie tam zapisze, w kolejce nie bede stac

  Jasiek (gość)

  Czy aby Longin i Stefanos nie byli u tego samego lekarza? Mój Boże. Wspaniały lekarz. Jak dba o pacjentów. Też mam kłopoty. Ale nie mam adresu tego lekarza. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...będę wdzięczny.

  .... (gość)

  do porownania mozna jeszcze dodac poziom srednich zarobkow w Gdansku i w Walbrzychu. U nas bieda, a wladza na bogato. W Gdansku poziom sredni i wladza ciut lepiej.

  .... (gość)

  prezydent Gdanska w ubieglym roku z racji pelnienia funkcji prezydenta zarobil 109 257 zł. Krukoszenko zarobil wiecej. Oraz kilka innych faktow: Gdansk prawie pol miliona ludzi. Walbrzych 100 tys. O wartosci kulturowej, zabytkowej, historycznej i infrastruturalnej mowic nie musze. Pytanie: dlaczego Krukoszenko zarabia wiecej bedac prezydentem Walbrzycha niz Adamowicz bedac prezydentem Gdanska? O wizerunku Gdanska w Polsce nie trzeba mowic, o aktualnym wizerunku Walbrzycha w Polsce trzeba sie modlic, aby ludzie zapomnieli.

  Patafian (gość)

  Mogłeś chamie wziąć urlop bezpłatny, ale nie, po co? przecież można dalej doić firmę na kasę. Widać że to zwolnienie jest lewe! Gzie jest ta Pani Pitera od przekrętów ? POsrańcy wasze dni są policzone.

  LOL (gość)

  Niech Krukoszenko sprawdzi waznosc zwolnienia lekarskiego i czy Stefek lezy w lozku. Inaczej do zwolnienia tak jak to Krukoszenko zrobil z Rosiakiem. Przeciez nie byla to emsta polityczna... buahahaha