Mateusz Ropiak zdobył Puchar Polski juniorów młodszych w zapasach!

ZLKS Zagłębie Wałbrzych

Mateusz Ropiak, zawodnik ZLKS Zagłębie Wałbrzych znakomicie spisał się podczas zawodów Pucharu Polski odbywających się w Warszawie. Młody zapaśnik z Wałbrzycha był najlepszy w swojej kategorii wśród juniorów młodszych. Mateusz Ropiak zwyciężył w znakomitym stylu. Wygrał wszystkie walki przed czasem przez przewagę techniczną.

ZLKS Zagłębie Wałbrzych reprezentowało w Warszawie siedmiu zawodników. Jakub Miś zdobył brązowy medal, a Mateusz Kaczor i Oskar Wawrzyszyn po pięciu wygranych i dwóch przegranych pojedynkach zajęli piąte miejsca. Szymon Reks  był 21, Marcin Walczyk  11 i Mateusz Machowski 24.

Zagłębie zajęło drużynowo wysokie  4-5 miejsce, ex aequo z AKS-em Piotrków Trybunalski, na 49 startujących klubów. W Pucharze Polski w stolicy walczyło 211 zawodników z całego kraju.

– Ta wygrana przybliżyła Mateusza do reprezentowania naszego kraju jak i miasta Wałbrzycha podczas Mistrzostw , które odbędą sie w Rzymie w połowie czerwca. Również w tym roku odbędą sie również Igrzyska Europejskie i jest duża szansa, że nasz zawodnik będzie reprezentował kraj właśnie na tej imprezie – mówią w Zagłębiu Wałbrzych.