Niedźwiedzki zakończył mecz na początku IV kwarty, a Górnik Trans.eu skończył sezon ZDJĘCIA

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w hali Aqua Zdroju 65:86 z FutureNet Śląskiem Wrocław. Był to czwarty mecz pierwszej rundy play-off I ligi. W tej fazie rozgrywek rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a wałbrzyszanie mieli wcześniej na koncie dwa pojedynki przegrane we Wrocławiu i zwycięstwo we własnej hali. Porażka oznaczała zatem awans do dalszych gier drużyny z Wrocławia, lidera po fazie zasadniczej. Górnik Trans.eu zakończył sezon.
W ostatnim pojedynku nie poddał się jednak bez walki. W pierwszej i drugiej kwarcie gra była niezwykle zacięta i wyrównana. Na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu FutureNet Śląska zaledwie 41:37, a podopieczni trenera Marcina Radomskiego w kończącym się sezonie przeważnie spisywali się lepiej z drugich połowach spotkań. Dawało to nadzieję. Jednak tym razem straty nie udało się odrobić. W trzeciej kwarcie Piotr Niedźwiedzki, najlepszy zawodnik gospodarzy miał już na koncie cztery faule i trener musiał korzystać w niego bardzo oszczędnie. Problemy z faulami mieli też: Marcin Wróbel i Bartłomiej Ratajczak. Do tego znakomicie usposobieni byli tego dnia obwodowi gracze FutureNet Śląska: Musiał, Skibniewski, Kulon. Kiedy na początku czwartej kwarty Niedźwiedzki po piątym przewinieniu opuścił boisko przewaga gości szybko urosła do około 20 punktów. Koszykarze z Wałbrzycha próbowali jeszcze ratować się rzutami z dystansu, ale trafiali zdecydowanie gorzej od rywali.

Górnik Trnas.eu Wałbrzych - FutureNet Śląsk Wrocław 65:86 (18:20, 19:21, 14:23, 14:22)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 13, Wróbel 13, Ratajczak 12, Durski 8, Glapiński 5, Spała 5, Krzywdziński 5, Małecki 2, Kruszczyński 2, Der 0, Kłyż 0, Jezirowski 0.