Według pierwotnych planów, budowa miała się zakończyć jeszcze w tym roku. W tej chwili inwestor stara się jednak o pozwolenie na budowę. Galeria powstanie na placu, gdzie kiedyś była baza wałbrzyskiego PKS, ten jednak ogłosił upadłość.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na razie na terenie wyburzone zostały budynki.
To potężny plac za marketem budowlanym OBI, tuż przy ul. Długiej.
Mieszkańcy mają różne zdania na temat inwestycji.
– W okolicy są już trzy hipermarkety z pasażami sklepowymi. Nie wiem, czy jest sens stawiać kolejny – zastanawia się Magdalena Lenarczyk z Wałbrzycha.
Jednak mieszkająca niedaleko placu pani Teresa przyznaje, że sklep w pobliżu by ją ucieszył.
– Klasyczne markety może i są w okolicy, ale przydałoby się parę sklepów z ubraniami, miałabym bliżej. Do tych dużych supermarketów muszę dojeżdżać autobusem – mówi.
Na razie nie wiadomo, jakie sklepy znajdą się w nowym obiekcie, nie informuje też o tym sam inwestor.
Firma w ogóle jest bardzo oszczędna w podawaniu jakichkolwiek informacji na temat galerii, choć o planowanej inwestycji pisze na swojej oficjalnej stronie internetowej.
– Na razie jesteśmy w trakcie starania się o pozwolenie na budowę. Nie zdradzamy szczegółów dotyczących inwestycji – poinformowała nas pracownica firmy.
Galeria miałaby mieć prosty kształt. W parterowym budynku mieściłyby się sklepy – na kształt pasażu przy Tesco w Świdnicy.
Podobny obiekt powstaje również przy ul. 11 Listopada. Kompleks Czerwona Torebka ma być gotowy w tym roku. Inwestor zaplanował parking na 24 miejsca. W obiekcie wciąż są pomieszczenia do wynajęcia. Mogą się tam znaleźć sklepy różnych branż. Do każdego jest osobne wejście.Czerwona Torebka została już otwarta w Świebodzicach, przy ul. Mieszka I. Są tam m.in. delikatesy mięsne, piekarnia, sklep z chemią i kosmetykami.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!