Do Wałbrzycha przyjechali europoseł Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskich struktur PO oraz Jarosław Charłampowicz, sekretarz regionalny PO, który w sobotę po rozwiązaniu wałbrzyskich struktur partii został ustanowiony komisarzem. Wyjaśnili w jaki sposób przeprowadzony zostanie program naprawczy lokalnych struktur partii, po tym jak dwóch jej członków usłyszało prokuratorskie zarzuty nakłaniania wyborców do głosowania na wskazanych kandydatów PO, w trakcie ostatnich wyborów samorządowych w Wałbrzychu.


Film: Dariusz Gdesz

– Struktury Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu będą odtwarzać się same – mówi Jarosław Charłampowicz. – Ja mam tylko pilnować, by przebiegało to zgodnie z prawem i statutem partii.
Sekretarz regionalny dolnośląskich struktur PO dodaje, że proces ten powinien potrwać około 4 miesięcy. Rozpocznie go utworzenie nowych kół partii, a następnie wybory władz powiatowych. Władze wojewódzkie PO nie podają jednak szczegółów w jaki sposób zamierzają weryfikować swoich członków, by w przyszłości uniknąć podobnych skandali.
– Czekamy cierpliwie na efekty prac prokuratury i sądu – wyjaśnia europoseł Jacek Protasiewicz. – My ze swojej strony możemy jedynie ustalić gdzie w partii nastąpiły nieprawidłowości i wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne wobec osób winnych zaistniałej sytuacji.
Opozycyjni radni miejscy z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej uważają, że działania władz PO mają wyłącznie charakter medialny. Dodają, że najlepszym rozwiązaniem sprawy, byłoby unieważnienie wyniku wyborów samorządowych w Wałbrzychu i ich powtórka.
– W drugiej turze wyborów prezydenckich przegrałem z Piotrem Kruczkowskim, kandydatem PO różnicą zaledwie 325 głosów – tłumaczy Mirosław Lubiński, były kandydat WWS na prezydenta Wałbrzycha. – Jeden z członków PO, który usłyszał prokuratorskie zarzuty, wydał 5 tys. zł na kupowanie głosów. Nie mam wątpliwości, że nie były to głosy oddane na mnie.

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kolina (gość)

  Dlaczego chcesz podziękować PO? kto Cię będzie doił? A jeśli chodzi o Charłampowicza - dlaczego miałby być wyjątkiem w tej PARTII ? Ryba psuje się od głowy - wzory przychodzą z SAMEJ WARSIAWY!!!
  Ideowców to możesz tam policzyć na palcach jednej ręki z jednym amputowanym palcem.
  A Stefcio powiedział, że liczy na odzyskanie zaufania wyborców. Jak je odzyska, to będą brali o połowę mniej! Do zobaczenia przy urnach w 60-tysięcznym Wałbrzychu.

  ao (gość)

  już dziękujemy, w walbrzychu nie potrzeba żadnego PO, nam juz nie potrzeba zadnych partii, jedynie uczciwych, pracowitych ludzi

  ben_w (gość)

  pod nadzorem Kruczkowskiego, Ludwiczuka i Chlebowskiego . Przygarną też zagubionych politycznie członków lewicy , kilku meneli i złodziei

  Alex (gość)

  PO tak się skompromitowała,ze chcę aby dała spokój wałbrzyszanom i pozwoliła im od siebie odpocząć raz na zawsze! I niech Platforma nie zapomni wziąć ze sobą Piotra Kruczkowskiego w ramach odnowy struktur,najlepiej do p.Schetyny.

  Więcej na temat: