Nowe rondo i światła w Śródmieściu Wałbrzycha. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest budowane pomiędzy ulicami Limanowskiego i 1 Maja.

Nowe rondo i światła w Śródmieściu Wałbrzycha. W ramach trwającej obecnie przebudowy pl. Na Rozdrożu prowadzona jest także przebudowa fragmentów ulic 1 Maja oraz Limanowskiego. Inwestycja obejmuje m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu obu ulic. Zarys skrzyżowania o ruchu okrężnym, które ma powstać w tym miejscu jest już widoczny. Ekipa drogowa ułożyła bowiem okrąg z granitowych krawężników.

– Skrzyżowanie to stanowi wyzwanie i duży problem dla drogowców, bo jest położone w ciasnej zabudowie. Dlatego autobusy miejskie jadące dotychczas od strony ul. Limanowskiego musiały czekać, aż ustanie ruch na 1 Maja lub zostaną przepuszczone. Wjeżdżając tam i wykonując manewr skrętu w lewo zajmowały oba pasy jezdni – wyjaśnia Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. – Wyburzenia nieruchomości przy skrzyżowaniu nie wchodziły w grę, bo musielibyśmy dokonać rozbiórki np. szkoły. Dlatego zapadła decyzja o budowie ronda. Dodatkowo w ramach systemu inteligentnego transportu miejskiego, rondo zostanie wyposażone w instalacje świetlną z pierwszeństwem przejazdu dla autobusów nadjeżdżających od strony ul. Limanowskiego. Inwestycja powinna zostać zakończona na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

Z regionu

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

secret (gość)

Komuś Bóg odebrał rozum albo poszła gruba koperta do kieszeni inaczej tego nie można zrozumieć

kot maurycy (gość)

Ludzie, zrezygnujcie z tego póki nie jest za późno, tam jest za ciasno na rondo.
Ronda buduje się z oszczędności, a tu i rondo i światła?
Środek placyku wyłączą z ruchu i posadzą bratki, Boże!

kosmaty (gość)

Strasznie pokrętne to wyjaśnienie jak samo rondo które raczej zacieśni już małą przestrzeń.Gdzie autobusy jadąc od strony ul.Limanowskiego skręcają w lewo zajmując dwa pasy ruchu to tylko sam autor wie :)

zdrowy rozsądek (gość)

Już widzę, jak autobus skręca na rondzie z tak małym promieniem.
Pomysł raczej poroniony.