(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakon Paulinów w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej obejmie opieką duszpasterską parafię pw. św. Józefa w Świdnicy.

- Jest potrzeba, aby w mieście biskupim, obok ważnych struktur kościelnych, funkcjonowała również w sposób właściwy formacja duchowa - powiedział bp Ignacy Dec. - Mam nadzieję, że przejęcie parafii przez Ojców Paulinów przyczyni się do odnowy miasta w wymiarze duchowym - dodał biskup świdnicki.
Uroczyste przywitanie i kanoniczne objęcie parafii nastąpi 26 sierpnia 2012 roku podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 18:30, której będzie przewodniczył bp Ignacy Dec.
Do pracy w duszpasterskiej w Świdnicy zostało skierowanych czterech Ojców Paulinów. Proboszczem i przełożonym wspólnoty zakonnej będzie o. Samuel Paweł Pacholski, zaś pozostałe obowiązki pełnić będą ojcowie: o. Dominik Partyka, o. Grzegorz Krzyżowski oraz o. Piotr Łoza.
Parafia św. Józefa znajduje się w centrum Świdnicy. Będzie pierwszą zakonną parafią w stolicy diecezji świdnickiej.
Źródło: Kuria Diecezji Świdnickiej

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!