Pierwsze koty za płoty - Nielba Wągrowiec przegrała z drugoligowym Górnikiem Wałbrzych 0:3

Maciej Seweryn
Piłkarze Nielby Wągrowiec musieli uznać wyższość drugoligowego Górnika Wałbrzych. Marcin Kotowski (http://mksnielba.pl/)
Za piłkarzami trzecioligowej Nielby Wągrowiec pierwszy mecz sparingowy. Żółto-czarni zagrali z przebywającym na obozie w "Jakubowym Grodzie", Górnikiem Wałbrzych 0:3.

Nasi piłkarze wznowili treningi 12 stycznia. Wtorkowy mecz z Górnikiem był pierwszym meczem kontrolnym w okresie przygotowań do rundy wiosennej. Trener żółto-czarnych, Łukasz Mendel wystawił do gry dwie jedenastki. Przed przerwą na boisku zaprezentowali się zawodnicy, którzy jesienią reprezentowali drużynę rezerw. Z pierwszej drużyny na boisku pojawili się bramkarz, Karol Hermann, obrońca Kacper Wierzbicki i pomocnik, Patryk Polak.

Do przerwy "młoda" Nielba Wągrowiec nie zdołała sforsować defensywy rywali. Z kolei piłkarze z Wałbrzycha trzy razy zmusili do kapitulacji Karola Hermanna. Gola nielbistom strzelił m.in. Marcin Folc, który ma na swoim koncie 58 meczów w Ekstraklasie i 11 strzelonych bramek.
.
Gra po przerwie była bardziej wyrównana. W bocznych sektorach boiska obrońcy Górnika mieli spore problemy z przerywaniem szybkich rajdów Błażeja Nowaka. Do sytuacji strzeleckich dochodził wspomniany Leśniewski. Naszej drużynie nie udało się zdobyć gola.

- Nie jestem do końca zadowolony z gry naszego wyjściowego składu. Chłopaki za bardzo poszli na żywioł. Zapomnieli o tym spokojniejszym graniu w piłkę, o próbach rozmontowania przeciwnika. - powiedział po meczu trener Nielby, Łukasz Mendel. -Ten sparing, a w szczególności jego druga połowa pokazała, że będziemy walecznym zespołem. Na pewno nie będziemy łatwym rywalem dla żadnej z trzecioligowych drużyn. W przyszłość możemy spoglądać optymistycznie. - podsumował.

Kolejny mecz sparingowy nasz zespół zagra w sobotę 31 stycznia. O godzinie 13:00 w Wągrowcu żółto-czarni zagrają z czwartoligową Obrą Kościan.

Nielba Wągrowiec – Górnik Wałbrzych 0:3 (0:3)
Bramki:
Marcin Folc 9', Rafał Figiel 12', Kamil Śmiałowski 22'.

Nielba: (I połowa) Karol Hermann – Arkadiusz Mrotek, Rafał Gruntkowski, Bartosz Klinicki, Wojciech Grad, Patryk Polak, Adam Urbański, Zawodnik Testowany, Paweł Krauz, Kacper Wierzbicki, Jakub Mleczak.

(II połowa): Patryk Łagodziński – Łukasz Iskrzyński, Dawid Jasiński, Dawid Chmielnicki, Kacper Wierzbicki, Maciej Klawiński, Błażej Nowak, Jacek Figaszewski, Adrian Marchel, Miłosz Małachowski, Rafał Leśniewski.

Górnik: (I połowa) Patryk Królczyk - Dariusz Michalak, Tomasz Wepa, Marek Wiła, Sebastian Surmaj, Robert Ziętarski, Mateusz Krzymiński, Mateusz Sawicki, Rafał Figiel, Kamil Śmiałowski, Marcin Folc.

(II połowa) Patryk Królczyk - Filipe, Sławomir Orzech, Przemysław Cichocki, Dominik Radziemski, Grzegorz Michalak, Dominik Bronisławski, Andrij Kozaczenko, Michał Oświęcimka, Damian Migalski, Marcin Orłowski.

Sędziował: Artur Kurek (Damasławek).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0