Piłka nożna: Kiepska forma dolnośląskich drużyn

Świętopełek Glegoła
Trener Nowak wymieni doświadczenia z sąsiadami zza Odry
Trener Nowak wymieni doświadczenia z sąsiadami zza Odry Fot. Piotr Krzyżanowski
Dokładnie miesiąc przed rozpoczęciem drugiej rundy rozgrywek dolnośląskie zespoły I i II ligi sprawdzały swoją formę. Na razie wyniki sparingów nie są bardzo budujące.

Najlepiej poradził sobie Górnik Polkowice, który zremisował 1:1 z MKS-em Kluczbork. Oba zespoły znają się doskonale z I-ligowych boisk. Podopieczni Dominika Nowaka mieli poważne problemy ze skutecznością. Niemoc przełamał dopiero świeżo pozyskany Łukasz Tumicz, który w 90. minucie z bliska dobił strzał Macieja Bancewicza.

Trener Nowak wraz z drugim trenerem Bartłomiejem Majewskim wybierają się od wtorku na tygodniowy staż trenerski do Niemiec, obserwować przygotowania Hannoveru 96. - Szczególnie ciekawi nas organizacja pracy i przygotowanie fizjologiczne. Mamy nadzieję, że pewne rzeczy uda nam się przenieść z niemieckich stadionów, na nasze rodzime boiska - zapowiada Dominik Nowak. Pod nieobecność trenera nad przygotowaniami drużyny będą czuwać kapitan Tomasz Salamoński oraz trener bramkarzy Krzysztof Osiński.

Porażki doznali piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni Janusza Kudyby nie dali rady znajdującemu się na 9. miejscu tabeli drugiej ligi zachodniej, Zagłębiu Sosnowiec. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 43. minucie Marcin Lachowski.

Również nie powiodło się Górnikowi Wałbrzych, który na własnym stadionie przegrał z trzecioligową Oławą. Jedyną bramkę dla wałbrzyszan strzelił Kornel Duś. Robert Bubnowicz nie ukrywał rozczarowania po meczu - W sprawie testowanych zawodników, nie jestem zadowolony z tego, co zobaczyłem. Niestety, tak ygląda poszukiwanie nowych graczy dla Górnika, musimy szukać zawodników bez wielkich nazwisk.

Górnik Polkowice - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)
Górnik: Jarosiński(46' Szymański) - Opałacz(46' Oleksy), Brezničan (46' Janus), Pokorný (70' Brezničan), Kokoszka (46' Chyła), Salamoński (46' Ocholeche), Wacławczyk (46' Soboń), Piątkowski (46' Bancewicz), Ałdaś (46' Sierpina), Szuprytowski (46' Piotrowski), Tumicz (46' Piątkowski), 70' Tumicz

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
Miedź: (I połowa): Siamin - Pilarski, Kucharzak, Paszliński, Grittner - Kowal, Gawlik, Garuch, Kajca - Pazurkiewicz, Orłowski, (II połowa): Laskowski - Piotrowski, Mockało, Cissé, Sulkowski - Koziel, Zieliński, Gałęza, Bzdęga - Hempel, Wasilewski

Górnik PWSZ Wałbrzych - MKS Oława 1:2
Górnik: Jaroszewski - Dariusz Michalak, Szczur, Jaskulski, Zawadzki, Grzegorz Michalak, Mileczarek, Fojna, Szczepaniak, Duś, Zinke (II połowa) Jarosiński, Radziemski, Matuszak, Kubowicz, Polak

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani