Piłkarki AZS PWSZ przegrały 1:3 wyjazdowy mecz z Medykiem Konin

Piłkarki ekstraligowej drużyny AZS PWSZ przegrały 1:3 wyjazdowy mecz z Medykiem Konin, ale spisały się w tym spotkaniu bardzo dobrze i były bliskie sprawienia niespodzianki. Zaległy pojedynek, z 10. kolejki, toczył się pod dyktando gospodyń, które są mistrzyniami Polski. Jednak miały one olbrzymie problemy ze strzeleniem gola. Na ich drodze stawały ambitnie walczące wałbrzyszanki, albo świetnie dysponowana Daria Antończyk. Bramkarka AZS PWSZ obroniła w tym meczu dwa rzuty karne.
Zespół z Wałbrzycha pierwszy objął też prowadzenie, po tym jak w 25. minucie Oliwia Maciukiewicz dobrze wykończyła jeden z kontrataków. Prowadzenie przyjezdnych 1:0 utrzymywało się do 45. minuty, kiedy to gospodynie wykorzystały drugi już wtedy podyktowany dla nich, rzut karny. Po zmianie stron Medyk nadal miał dużą przewagę, ale wynik długo nie zmieniał się (m.in. w 63. minucie Daria Antończyk obroniła kolejną jedenastkę). Kiedy wydawało się już, że spotkanie może zakończyć się remisem, w 85. minucie, Karolina Gradecka pechowo odbiła piłkę i ta wpadła do siatki. Wałbrzyszanki próbowały jeszcze wyrównać, ale w 87. minucie Katarzyna Daleszczyk wykorzystała dośrodkowanie w pole karne i głową umieściła piłkę z tzw. okienku bramki AZS PWSZ.

Medyk Konin – AZS PWSZ 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Oliwia Maciukiewicz (25), 1:1 Lilyana Kostova (45 – rz.k.), 2:1 Karolina Gradecka (85 sam.), 3:1 Katarzyna Daleszczyk (87)
AZS PWSZ: Daria Antończyk, Karolina Gradecka, Sabina Ratajczak, Małgorzata Mesjasz, Jessica Pluta, Dominika Dereń, Julia Kowalczyk (88 Natalia Furmankiewicz), Aleksandra Jaworek (88 Karolina Jędras), Sofia Gonzalez, Emilia Bezdziecka (77 Patrycja Salwa), Oliwia Maciukiewicz.