Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych poniosły pierwszą porażkę w bieżącym sezonie. Przegrały w Sosnowcu z Czarnymi 2:4

Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych poniosły pierwszą porażkę w bieżącym sezonie ekstraligi kobiet. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego w meczu piątej kolejki spotkań przegrały na wyjeździe 2:4 z Czarnymi Sosnowiec, aktualnym wicemistrzem Polski.
Mecz zaczął się znakomicie dla wałbrzyszanek. Już w 8. minucie objęły prowadzenie po golu Dominiki Dereń. Później jednak gospodynie osiągnęły sporą przewagę i jeszcze do przerwy trafiły do bramki AZS PWSZ aż trzy razy: Joanna Operskalska (15), Patrícia Hmírová (38) i Patrícia Fischerová (41).
Druga połowa spotkania rozpoczęła się zatem przy prowadzeniu Czarnych 3:1, a kiedy w 51. minucie Dereń strzeliła kontaktową bramkę, wydawało się, że wałbrzyszanki mogą uratować przynajmniej remis. Niestety – w 56. minucie Dżesika Jaszek podwyższyła prowadzenie zespołu z Sosnowca i na 4:2 i wynik nie uległ już zmianie.

AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Zawadzka, Mesjasz, Szewczuk, Dereń (Głowacka 89),
Rędzia (Głąb 66), Kuciewicz (Rozmus 81), Zając (Ostrowska 46), Miłek, Fabova (Rapacka 60).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani