Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na wyjeździe aż 3:0 Pniówek Pawłowice Śląskie

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarze Górnika Wałbrzych w Wielką Sobotę sprawili swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę. Podopieczni duetu trenerskiego: Robert Bubnowicz – Marcin Morawski pokonali na wyjeździe aż 3:0 Pniówek Pawłowice Śląskie. Zespół z Górnego Śląska jest znacznie wyżej w tabeli od naszych piłkarzy, ci jednak pokazali, że zamierzają skutecznie walczyć o utrzymanie się w III lidze i rywale muszą się z nimi liczyć.
Już w 4. minucie objęli prowadzenie po golu Dominika Bronisławskiego. Mieli jeszcze przez kilkanaście minut przewagę, ale z czasem gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0 dla Górnika. Po zmianie stron goście znowu mocniej zaatakowali i w 56. minucie prowadzili już 2:0, bo bramkę strzelił Sebastian Surmaj. Zespół z Wałbrzycha uwierzył chyba we własne siły i nie zamierzał skupiać się na obronie. W efekcie w 81. minucie wynik ustalił Kamil Sadowski.

Pniówek Pawłowice Śląskie – Górnik Wałbrzych 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Bronisławski (4), 0:2 Sebastian Surmaj (56), 0:3 Kamil Sadowski (81)
Górnik: Jaroszewski, Tytman, Michalak, Tyktor, Krzymiński, Surmaj, Morawski, Rytko, Popowicz, Sadowski (84 Młodziński), Bronisławski.