Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:3 z Rekordem Bielsko-Biała

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:3 z Rekordem Bielsko-Biała. Słaby wynik, chociaż gra wałbrzyszan nie była taka zła. W 24. minucie objęli prowadzenie po tym jak Jan Rytko wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Dominiku Bronisławskim. Górnik prowadził 1:0 i nie zwalniał tempa. Wałbrzyszanie próbowali podwyższyć prowadzenie. W 37. minucie to jednak gospodarze zdobyli wyrównująca bramkę.
Dla drużyny trenerów Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego remis w wyjazdowym starciu z silnym Rekordem nie był jednak złym wynikiem. Niestety nie udało się takiego rezultatu utrzymać. W 81 minucie Łukasz Szędzielarz strzelił gola z rzutu wolnego, a w 90 minucie dołożył trafienie z rzutu karnego. Ta porażka spowodowała, że Górnik ma już tylko punkt przewagi na strefą spadkową a środek tabeli oddala się.

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Wałbrzych 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Jan Rytko (24 k.), 1:1 Dawid Ogrocki (37), 2:1 Łukasz Szędzielarz (81), 3:1 Łukasz Szędzielarz (90 k)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Tyktor, Tobiasz, Krzymiński, Surmaj, Morawski, Rytko, Sadowski, Popowicz (74 Młodziński), Bronisławski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani