Piłkarze Górnika Wałbrzych w ostatnim meczu jesieni przegrali na swoim boisku z Ruchem Dzieszowice

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)
Piłkarze Górnika Wałbrzych w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu III ligi przegrali na swoim boisku 0:2 z Ruchem Zdzieszowice.

Piłkarze Górnika Wałbrzych w ostatnim meczu pierwszej rundy sezonu III ligi przegrali na swoim boisku 0:2 z Ruchem Zdzieszowice. Kibice wałbrzyszan nie będą chyba jednak mieli do nich pretensji o ten wynik. Trudno było spodziewać się zwycięstwa lub choćby remisu Górnika w starciu z wiceliderem tabeli ze Zdzieszowic. Drużyna z Wałbrzycha kończy przecież jesień z 14 punktami na koncie, zdobytymi w 17 meczach, i na miejscu w strefie spadkowej w tabeli.
W tej sytuacji Ruch Zdzieszowice był zdecydowanym faworytem w meczu rozgrywanym w Wałbrzychu. Wygrał, ale trzeba przyznać, że gospodarze walczyli ambitnie i spotkanie było bardzo wyrównane. W 32 minucie jednak Jakub Czajkowski pokonał Damiana Jaroszewskiego uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Wałbrzyszanie rzucili się do odrabiania straty, ale w 45. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Ruchu i przed przerwą było już 2:0. W drugiej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Wałbrzych – Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Jakub Czajkowski (32), 0:2 Jarosław Wieczorek (45)
Żółte kartki: Morawski, D. Michalak, Jaroszewski, G. Michalak, Sobiesierski, Gawlik – Górnik oraz Szatkowski – Ruch
Górnik: Jaroszewski, Gawlik, D. Michalak, G. Michalak, Surmaj, Sobiesierski (75 Woźniak), Morawski, Rytko, Dec (46 Młodziński), Bogacz (46 Pierzga), Migalski.