Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali na swoim boisku 2:1 z Sokołem Wielka Lipa

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali na swoim boisku 2:1 z Sokołem Wielka Lipa. Był to mecz drugiej kolejki sezonu IV ligi. Wałbrzyszanie, którzy są spadkowiczem z III ligi, zaczęli rozgrywki szczebel niżej od wyjazdowego remisu 2:2 z Orłem Ząbkowice Śląskie. Byli trochę lepsi od ekipy w Ząbkowic Śląskich, ale kompletu punktów nie zdołali wywalczyć.

Górnik był też wyraźnie lepszym zespołem od Sokoła Wielka Lipa. Nasi piłkarze po wodzą trenera Ryszarda Mordaka, który zastępował chorego Macieja Jaworskiego, przeważali właściwie od pierwszych minut spotkania. W 22. minucie objęli prowadzenie po golu Damiana Migalskiego, a w 29. minucie mogło być 2:0, bo po uderzeniu Kamila Młodzińskiego piłka odbiła się od słupka bramki gości i wyszła w pole. Górnik atakował, jednak do przerwy utrzymało się prowadzenie tylko 1:0.

Druga część spotkania zaczęła się od kilku groźniejszych ataków gości i po jednym z nich, w 53. minucie, Damian Jaroszewski faulował w polu karnym zawodnika Sokoła. Sędzia podyktował rzut karny, a jego skutecznym wykonawcą okazał się Michał Wróbel. Było 1:1 i Górnik ruszył do ataku. W 64. minucie Jan Rytko pięknym strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Górnik Wałbrzych - Sokół Wielka Lipa 2:1 (1:0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Niemczyk, Chajewski, Rytko, Bogacz (55 Rodziewicz), Słapek, Młodziński (84 Sobiesierski), Migalski (85 Gawlik).