Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali na wyjeździe 2:0 zaległe spotkanie ze Skrą Częstochowa.

Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)
Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali na wyjeździe 2:0 zaległe spotkanie ze Skrą Częstochowa. Było to pierwsze zwycięstwo wałbrzyszan w tym sezonie.

Piłkarze Górnika Wałbrzych wygrali na wyjeździe 2:0 zaległe spotkanie ze Skrą Częstochowa. Było to pierwsze zwycięstwo wałbrzyszan w tym sezonie. Górnik w 9 rozegranych dotąd meczach zdobył 6 punktów i znajduje się w strefie spadkowej. Jednak wygrana pod Jasną Górą wydaje się być zapowiedzią lepszej gry ekipy trenerów Bubnowicza i Morawskiego. Skra jest bowiem drużyną z czołówki tabeli, a do tego wałbrzyszanie kilka dni wcześniej zremisowali u siebie 0:0 z GKS-em 1962 Jastrzębie, liderem z Jastrzębia-Zdroju, który ostatnio, po wyeliminowaniu Górnika Łęczna, zakwalifikował się do ćwierćfinału Pucharu Polski. Wałbrzyszanie w Częstochowie objęli prowadzenie już w 4. minucie po golu Sebastiana Sobiesierskiego, a wynik ustalił w 53. minucie Marcin Morawski.

Skra Częstochowa – Górnik Wałbrzych 0-2 (0-1)

Górnik: Jaroszewski, Surmaj, Rytko, D. Michalak, Gawlik, Krzymiński, Tobiasz, Morawski, Pierzga (89 Rojek), Sobiesierski, Woźniak (64 Młodziński).