Piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Paweł Gołębiowski (zdjęcia z ligowego meczu Górnika ze Zjednoczonymi)

Piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W meczu półfinałowym podopieczni trenera Jacka Fojny pokonali w Żarowie drużynę Zjednoczonych aż 6:1.
Wałbrzyszanie objęli prowadzenie w 18 minucie po golu z rzutu karnego skutecznie wykonanego przez Dariusza Michalaka. Później dwie bramki dołożył Szymon Tragarz i do przerwy Górnik prowadził już 3:0. Po zmianie stron honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Konrad Sajdak, ale następne gole zdobyli: Allan De Paula (2) i Miłosz Rodziewicz.
Teraz Górnik w finale PP zagra w środę 17 kwietnia na swoim boisku z III-ligową Lechią Dzierżoniów.

Zjednoczeni Żarów – Górnik Wałbrzych 1:6 (0:3)
Bramki: 0:1 Dariusz Michalak (18 k), 0:2 Szymon Tragarz (24), 0:3 Szymon Tragarz (41), 1:3 Konrad Sajdak (59), 1:4 Allan De Paula (62), 1:5 Miłosz Rodziewicz (75), 1:6 Allan De Paula (78)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani