Piłkarze III-ligowego Górnika Wałbrzych wygrali na swoim boisku 1:0 z Olimpią Kowary

Piłkarze III-ligowego Górnika Wałbrzych wygrali na swoim boisku 1:0 z Olimpią Kowary. To był zacięty mecz dwóch zespołów zagrożonych spadkiem do IV ligi. Wałbrzyszanie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem 9 punktów wywalczonych w 12 meczach, posiadali jednak lekką przewagę. Olimpia, która ma teraz od Górnika o jeden punkt więcej, ale i rozegrała o jeden mecz więcej, nie stwarzała większego zagrożenia pod bramką wałbrzyszan. Ci, pomimo że długo grali w osłabieniu, bo w 58. minucie czerwoną kartkę (po dwóch żółtych) dostał Mateusz Sobiesierski, to mieli kilka okazji do strzelenia gola. Jednak dopiero w 90. minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił Denis Dec. Teraz, w środę, 26 października, o godz. 14 Górnik rozegra na wyjeździe zaległe spotkanie z Miedzią II Legnica. Jeśli wygra to opuści ostatnie miejsce w tabeli.

Górnik Wałbrzych – Olimpia Kowary 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Denis Dec (90)

Górnik: Jaroszewski, Rytko, D. Michalak, Surmaj, Tobiasz, Gawlik (78 Młodziński), Pierzga (93 Woźniak), Morawski, Sobiesierski, Brzeziński (66 Dec), G. Michalak